Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » So paź 29, 2011 12:29 am

Agnieszka Jakubiak napisał(a):Witam. Sprawa wody w przypadku budynku użyteczności publicznej (działka publiczna-świetlica) jest bardziej skomplikowana niż w przypadku budynku jednorodzinnego. Przy budynkach tego typu w odległości wyznaczonej przez uprawnionego specjalistę p-poż, musi znajdować się hydrant p-poż o min. wydajności 25 l/s. Do zasilenia takiego hydrantu potrzebujemy o wiele większy przekrój rury zasilającej.
Moim zdaniem, inwestycja powinna być prowadzona prawidłowo od samego początku, gdyż w innym przypadku na pewno natkniemy się na nieprzewidziane a nawet nierozwiązywalne problemy.

Agnieszka Jakubiak
http://www.graf-projekt.pl


Pani Agnieszko,
25 l/s to chyba przesada - mi chodzi po głowie 10 l/s. Poza tym są opcje typu zbiorniki pożarowe. Pojemność takiego zbiornika zależy od ilości brakującej wody do ilości 10 l/s. Ale to nie ważne - z tego co widzę na mapach 1:1000, to od istniejącego wodociągu do Różanej Polany jest ok. 150 m (no chyba że taki hydrant musi być zasilany z sieci obwodowej). Jedyny problem jaki widzę to to, że pewnie w projekcie ul. Polnej Róży nie ma mowy o wodociągu więc pewnie trzeba by chyba szybko zmotywować Gminę do wykonania projektu i realizacji tego wodociągu.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Agnieszka Jakubiak » So paź 29, 2011 8:14 pm

Witam
Projekt obiektu użyteczności publicznej zawsze opiniuje specjalista p-poż i ma ostatnie słowo na temat zaopatrzenia w wodę oraz zasady ewakuacji.
Podstawą do opinii jest np.: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony pożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
Zawsze można powalczyć o wodę do celów pożarowych z drogi, kto nie poprosi - na pewno nie dostanie.

Pozdrawiam
Agnieszka Jakubiak
Avatar użytkownika
Agnieszka Jakubiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 12:44 pm
Imię: Agnieszka

Re: Różana Polana

Postprzez Agnieszka Jakubiak » Pn gru 05, 2011 11:50 pm

Witam
Przeczytałam dziś w gazecie informację o projekcie świetlicy na Różaną Polanę.
Należy się parę słów wyjaśnienia.

1. Upubliczniony został tylko plan zagospodarowania terenu. Tak jak mówiłam wiele razy, przede wszystkim ten plan zagospodarowania miał na celu systematyczne, zaplanowane działanie. W/w plan został przekazany do rąk Pani Sołtys. Dalsze jego losy nie są mi znane.

2. Wspomniany w artykule projekt ( budowlany) świetlicy nigdy nie powstał. Nigdy nie było na niego zamówienia. Na potrzeby planu zagospodarowania działki została opracowana wstępna koncepcja świetlicy, do której prawa autorskie i majątkowe posiada firma "Graf Agnieszka Jakubiak". W przypadku ew. zamówienia projektu przez Urząd Gminy prace nad koncepcją będą kontynuowane.

Pozdrawiam
Agnieszka Jakubiak
Avatar użytkownika
Agnieszka Jakubiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 12:44 pm
Imię: Agnieszka

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Cz gru 08, 2011 10:56 am

Dlatego też zaznaczyłam w trakcie spotkania z Burmistrzem, że jest taka koncepcja i jeżeli gmina będzie chciała to może odpłatnie z niej skorzystać. Kwestię finansową dokładnie zaznaczyłam w swojej wypowiedzi. Z reakcji naszych włodarzy można wysnuć wniosek, że taka sytuacja im pasuje, bo nie będzie to wtedy projekt oderwany od potrzeb mieszkańców.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt gru 09, 2011 12:09 pm

Szanowna Pani Sołtys.

W gazecie napisała Pani "4.Kanalizacja. Przetarg na budowę kanalizacji w Opypach będzie rozstrzygnięty jeszcze w tym tygodniu".
Pytam więc jaki jest wynik roztrzygniętego przetargu ?

W gazecie napisała Pani "ul. Polnych Kwiatów. Starostwo przeprowadza wykupy i przewiduje rozpoczęcie budowy ul. Polnych Kwiatów w roku 2012"
Pytam więc dlaczego Pan Starosta nic na ten temat nie wie. Dlaczego w projekcie budżetu powiatu na 2012 rok nie jest ujęta budowa ul. Polnych Kwiatów ? Dlaczego radni powiatowi postulujący konieczność utwardzenia ul. Polnych Kwiatów (Olizarowicz, Kopeć, Reluga, Terlikowski) nigdy nie otrzymali od Starosty zapewnienia w sprawie budowy tej ulicy w 2012 roku?

W gazecie napisała Pani "Gmina Grodzisk Mazowiecki posiada 5% udział w WKD. W najbliższych latach wykonany zostanie dodatkowy tor do Grodziska Mazowieckiego".
Pytam więc dlaczego Prezes WKD nic na ten temat nie wie ?

W gazecie napisała Pani "9. Chodnik w kierunku Książenic powinien być wykonany w ciągu 2 lat"
Pytam wiec dlaczego Starosta na temat 2 letniego terminu realizacji tej inwestycji nic nie wie ?

A tak na koniec. Kto tu rządzi, Rada Powiatu, Rada Gminy czy Rada Sołtysów ? To jest chore żeby radny czy radna o takich sprawach dowiadywali się od swojego sołtysa z całym szacunkiem dla Pani osoby.

Jurek Kopeć
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Pn gru 12, 2011 9:17 am

Jurku
To co napisałam, to są informacje których udzielił Burmistrz. Więc pytanie powinno brzmieć: kto tu rządzi Starosta czy Burmistrz. Wychodzi, że Burmistrz. Notatka została sporządzona przez pracownika UG. Protokół nie powstał - no bo trzeba by się podpisać pod tym co się powiedziało (obiecało)... Dlatego napisałam w GG o konieczności wypracowania protokołu.
Tak więc nie miej proszę do mnie pretensji.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn gru 12, 2011 9:57 am

Poruszyliście na spotkaniu szerokie spektrum zagadnień nie koniecznie leżących w kompetencji sołtysa czy burmistrza. Mnie chodzi o to żeby nie dezinformować mieszkańców , trzeba mówić prawdę bez ściemy i bez względu na to jaka ona jest.
A tak na marginesie, to jak sądzisz po tym spotkaniu Maju - przyjmą Chorwację do Unii Europejskiej czy nie ? :-)
Jurek
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Wt gru 13, 2011 1:39 pm

Mam nadzieję, że tak bo lubię tam jeździć i byłoby wygodniej bez paszportów i płacić w euro...
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Mariusz Jakubiak » Wt gru 13, 2011 3:52 pm

Sugeruję aby powrócić do głównego tematu wątku :)
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Wt gru 13, 2011 4:46 pm

Proszę bardzo
zadawałam te pytania , bo Burmistrz sam się wyrywa do rządzenia w Starostwie i Jurek dobrze o tym wie. Ściema - z czyjej strony? chyba władz - ale to sprawdzimy "w praniu" na wiosnę.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości