Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 17, 2012 1:17 pm

Wczoraj przerzuciłem pół jednej kopy piachu z wielką pomocą żony Piotra Jenciaka ( wielkie dzięki ), ale poległem już o 20.00.
Na dzisiaj zamówiłem koparkę, która Nam to przepchnie w miejsce, które wskażemy. Zostanie Nam tylko zagrabienie i wyrównanie, więc zaoszczędzimy czas i siłę. Spotkajmy się dla chętnych po 16.00, może być o 16.30 np.... i damy radę. Im więcej osób, tym lepiej.

Dzięki i pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » N maja 20, 2012 7:26 pm

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania Różanej Polany na festyn.
Jestem pod wrażeniem. Przez 2 dni trwało rozgarnięcie piachu. Koszenie trawy. W piątek rano na polanie jeszcze nawet nie było drewna na palisadę odgradzającą piach przy zabawkach.
Aby zdążyć przed festynem w piątek do 22 godziny panowie: Marcin, Marek, Romek i Darek zbijali palisadę. Pomagała też p.Agnieszka służąc swoją techniczną wiedzą łączenia drewnianych elementów.
Dzięki tej ciężkiej pracy Różana Polana była przygotowana i festyn udał się znakomicie.
Przyjechało "Centrum kultury na kółkach", były zabawy, gry, malowanie twarzy.
Wielkie podziękowania dla p.Mai za prowadzenie festynu oraz załatwienie dmuchanej zjeżdżalni, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci.
Niestety nie zrobiłam zdjęć.
Może ktoś z forumowiczów wrzuciłby kilka zdjęć z festynu
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » N maja 20, 2012 8:25 pm

Pani Joasiu, bardzo dziękujemy za podziękowania i miłe słowa. Dodam tylko, że pomagali również: Jurek, Piotrek i jego żona (przepraszam imienia nie pamiętam), Karol, Bogusia i jeszcze jeden Pan, ale niestety też nie pamiętam imienia. Każdy miał swoje zadanie i co najważniejsze, była super współpraca. Myślę, że możemy wspólnie zrobić jeszcze wiele dobrego dla naszych dzieci. Czas pokaże. Wklejam kilka zdjęć.
Pozdrawiam
Romek
PS. Dziękuję, także Panu Sławkowi Czubaczyńskiemu za wykoszenie trawy na boisku do piłki nożnej, oraz w dniu dzisiejszym za pomoc przy obracaniu trawy (aby lepiej i szybciej wyschła) Pani Marzenie Grzegrzółka.
Załączniki
DSC02028.JPG
DSC02026.JPG
DSC02030.JPG
DSC02029.JPG
DSC02025.JPG
DSC02027.JPG
DSC02008.JPG
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn maja 21, 2012 8:05 am

plac zabaw na RP
Załączniki
festyn maj 2012 na RP.jpg
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn maja 21, 2012 10:20 am

Witam,
ja tylko podziękuje za pomoc sąsiadom, którzy z nadzwyczajną uprzejmością, przyczynili się do powstania tego placu zabaw, czyli zagłosowali na Różaną Polanę przy ustalaniu przeznaczenia Funduszu Sołeckiego. W końcu mamy plac zabaw, na który będą przychodzić i już przychodzą Mieszkańcy i żadko się zgadza, aby był pusty...
Teraz mam nadzieję, będziemy to miejsce non stop rozwijać tak, aby za rok cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.
Dzięki jeszcze raz za pomoc w realizacji tego, co już jest i na przyszłość. Jeszcze tylko dodam, że zarówno przed placem zabaw od strony Mazowieckiej, jak i od strony Milanówka ( Wkd Brzózki ) stoją dwa żółte znaki trójkątne "Uwaga dzieci". Każdy mądry kierowca mam nadzieję zwolni, jednakże w piątek nagrałem czarną Mazdę białe Punto i srebnego Volkswagena jak pędziły i tak kurzyły, że byłem w szoku, jak tak można. Zwracajmy uwagę, aby chociaż na tym odcinku wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dzieci, swoje i sąsiadów...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

P.S.
Widzieliśmy na festynie Panią z Gazety. Pewnie ukaże się artykuł o Różanej Polanie, czy Festynie... Czekam tylko w jaki sposób będzie opisane, co się działo przed i kto i co robił....Ciekawa sprawa z plakatami i tablicą z ogłoszeniami przy przystanku przy Mazowieckiej...
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez piojen » Śr maja 23, 2012 12:25 am

Żona ma na imię Anna.
A tak przy okazji, o co chodzi z tą tablicą?
Avatar użytkownika
piojen
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:21 pm
Imię: Piotr

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr maja 23, 2012 8:01 pm

Drodzy mieszkańcy.
W związku z tym, że na Różanej Polanie na razie nie ma ławek, (co nie znaczy, że nie będzie !!!), idąc za ciosem,
chciałbym zaproponować ok. 5 – 6 szt. stołeczków „talarków” Mogę podjąć się ich wykonania oczywiście koszty biorę na siebie. Opiszę jak one wyglądają.
Podstawa, czyli noga jest średnicy fi 160mm, a siedzisko w kształcie koła fi 300mm, grubość 3 lub 4 cm. Wykonane z oheblowanego drewna. Całość łączona bez gwoździ i wkrętów a za pomocą wwierconych kołków 3 szt. Stołeczki „ talarki” mocowane do podłoża poprzez wkopanie ich, można dodatkowo zabetonować. Pomyślałem, że tych stołeczków bym nie malował, tylko pozostawił dzieciom do pomalowania w muchomorki, grzybki, itp. barwa dowolna. Może będą inne propozycje co do pomalowania. Wszystko byłoby gotowe do 10-12 czerwca.
Jeżeli byłaby zgoda Państwa, wówczas prosiłbym Panią Agnieszkę Jakubiak na wrysowanie ich, do planu placu zabaw na Różanej Polanie.
PS. Piotrek, teraz już na pewno nie zapomną imienia twojej żony.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 24, 2012 12:36 pm

piojen napisał(a):Żona ma na imię Anna.
A tak przy okazji, o co chodzi z tą tablicą?



Piotrek, powiem tylko tyle, bo nie chcę się nakręcać bez potrzeby....Festyn się udał i to najważniejsze.

Udało się "odkręcić" celowe, czy nie celowe działanie wprowadzające w błąd przed festynem ( Pani Maja już tłumaczyła zresztą ), gdzie zarówno w Radio jak również w Centrum Kultury zostały wyemitowane spoty z błędną nazwą miejsca festynu i wydrukowane plakaty. W radio poszły sprostowania i Centrum Kultury "naprawiały" naklejając na plakaty poprawną nazwę Różana Polana. Następnie te plakaty - ich cześć oczywiście - wziąłem osobiście i pojechałem do Pani GJD do sklepu i poprosiłem o klucz do tablicy, która jest przy przystanku przy figurce przy sklepie PAT w Opypach, ponieważ tam wisiał zły plakat z błędną nazwą ( Paprociowa Polana ). Mając nowe poprawne plakaty, chciałem zamienić i byłoby po sprawie... Myślisz, że mi się udało? Nic bardziej mylnego. Trzy razy prosiłem na chwilkę ten klucz i odpowiedź, jaką uzyskałem od Pani Grażyny była cyt: ..."nie, bo nie..." Powiedziałem, że to przedszkole i wyszedłem. Pojechałem do Pani Sołtys MWC i powiedziałem, że tak być nie może dalej, że pani GJD nadal rządzi i dysponuje kluczami i nie chce nawet na dwie minuty ich udostepnić, tym bardziej, że nie chciałem powiesić tam plakatu, czy informacji nie wiadomo o czym, tylko poprawny plakat o festynie dla Naszych dzieci. Pani GJD powiedziała, że ma plakaty poprawne i powiesi.
Minął tydzień i nie widziałem poprawnego plakatu w tejże tablicy tylko zły. Ja natomiast pojeździłem po wsi i na tablicach drewnianych poprzyczepiałem te plakaty, które dostałem z Centrum Kultury za każdym razem robiąc zdjęcia potwierdzające ten fakt i wysyłając MMSy do Pani MWC ze zdjęciami i lokalizacjami. I plakaty te rzeczywiście powisiały aż do festynu, teraz widać już inne o Festynie na A2 w Natolinie.

Nie rozumiem, dlaczego nie mogłem również na tej jednej tablicy umieścić informacji?
Nie rozumiem podejścia p. GJD do spraw wsi, posiadania kluczy...e.t.c


Mam nadzieję, że plac zabaw będzie rozkwitał z dnia na dzień i że coraz więcej rodziców z dziećmi i samych dzieci będzie tam przychodzić.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez piojen » Cz maja 24, 2012 10:31 pm

Co do tych zydelków, to każdy podd....nik się przyda
Avatar użytkownika
piojen
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:21 pm
Imię: Piotr

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » N cze 03, 2012 11:43 am

witam

przywieziona została kolejna transza piachu na różaną polanę. Chętnych do pomocy zapraszam dzisiaj w niedzielę godzinę wcześniej przed spotkaniem o którym pisał Michał w sprawach pozyskiwania funduszy

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości