Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Pn wrz 15, 2014 3:15 pm

Otrzymałam odpowiedź na powyższym poście zamieszczone pismo, z której wynika, że place zabaw
Różana Polana i Paprociowa Polana przechodzą w administrowanie ZGK.
Załączniki
plac zabaw odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 588
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez marek zdunkiewicz » Pn wrz 15, 2014 3:40 pm

Bardzo dobra odpowiedż.
Tak powinno być od dawna.
Szkoda tylko, że to ty Joasiu musisz wyręczać p.Sołtys z nałożonych obowiązków.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr wrz 17, 2014 6:47 pm

Przyłączam się również do podziękowań dla Pani Joasi.
Przejeżdżając dzisiaj zrobiłem dwie fotki. Polana jest wykoszona, łącznie z boiskiem.
Pozdrawiam
Załączniki
CAM00338.jpg
CAM00337.jpg
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr sty 14, 2015 5:00 pm

Pani sołtys, czy na tą wiatę jest jakaś gwarancja? Niestety pokrycie dachowe w kilku miejscach jest już zerwane. Wygląda na to, że deski pod pokryciem z wierzchu, nie były impregnowane. Tylko patrzeć jak to zgnije. Ale cóż, przecież to kosztowało chyba tylko 5000 zł.
Pani sołtys, proszę się tym zająć i zgłosić firmie, która to postawiła, aby dokonali naprawy.
Mam nadzieję, że nie sprawi to pani zbytniego problemu.
I jeszcze jedno, jeżeli organizuje się Opypskie witanie Nowego Roku na Różanej Polanie, to butelki po szampanie należało by posprzątać. Przecież kosz stoi tak blisko.
Załączniki
IMG_20150114_145202.jpg
IMG_20150114_145116.jpg
IMG_20150114_145105.jpg
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz sty 15, 2015 8:43 am

Pani Sołtys nie czyta naszego forum i nie odpowiada na stawiane tam pytania mieszkańców. A przecież obiecała nam to jak chciała być sołtysem. Pewnie jak poprzedniej sołtysce nie odpowiada jej retoryka wpisów. Ja uważam, że liderkom taka retoryka nie powinna przeszkadzać w integrowaniu mieszkańców naszej wsi. Liderki to światłe i wykształcone osoby, które wygłaszają mowy i odczyty w Charkowie i i na międzynarodowych forach. Cóż tam dopiero jakieś małe forum mieszkańców Opyp.
A wracając do słusznych uwag jakie zamieścił na forum Romek to rażąca nieodpowiedzialność ze strony Pani Sołtys. Bo kto będzie ponosił odpowiedzialność jeżeli kawałek zadaszenia lub jego konstrukcji spadnie na głowę dziecka. Z tych właśnie powodów, wielkiej odpowiedzialności, Pani Sołtys nie pozwoliła nam 4 lata temu postawić "Chatki Trola" na RP, bo Pani Sołtys takiej odpowiedzialności za ewentualne błędy architektki i budowlańców odpowiedzialności nie będzie ponosić.

a oto odpowiedź Pani Sołtys Mai Winiarskiej-Czajkowskiej w wątku Różana Polana na stronie 8

viewtopic.php?f=27&t=240&start=70

"Proszę bardzo - oto odpowiedź i moje stanowisko w tej sprawie.
Jak wiadomo działka jest gminna, więc jeżeli komukolwiek coś się stanie na jej terenie płaci odszkodowanie gmina. Dlatego też:
- jestem za budowaniem niezadaszonego kręgu na ognisko z kamieni
- jestem przeciw budowaniu zadaszonej chatki trolla.
"

Bardzo wybiórczo traktuje odpowiedzialność nasza Pani Sołtys podobnie jak składane obietnice mieszkańcom. Wkrótce przyjdzie czas na rozliczenie z odpowiedzialności i słów. Wybory sołtysa już wiosną.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz kwi 30, 2015 3:39 pm

Dzisiaj na stronie Sołectwa Opypy (facebook) Pani Sołtys zamieściła informację. Poniżej treść oraz wymiana zdań pomiędzy kilkoma osobami ( między innymi ze mną).


Sołectwo Opypy
4 godz. · Edytowany ·

Zbliża się sezon grillowania na naszych polanach. Tak jak w latach poprzednich wielu z Państwa zgłasza chęć organizacji spotkań rodzinnych lub klasowych. Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał większą, zorganizowaną grupą skorzystać z polan to aby uniknąć „kumulacji" proszę zgłaszać swoje terminy do sołtysa. Zwyczajem niepisanym jest , że każda przed skorzystaniem z polany grupa kosi trawę oraz po zakończeniu imprezy zabiera swoje śmieci ze sobą. Na dzień dzisiejszy zajęte są:.
Różana Polana:
2.05.15 - spotkanie rodzinne od 20:00
16.05.15 - Akcja "Czysta Róża"
23.05.15 - Ic SP Książenice
30.05.15 - Va SP Książenice
19.06.15 - IVb SP nr 2 14:00-20:00
26.06.15 -
18.07.15 - Różany Grill
8.08.15 - Noc Gwiazd
10.10.15 - Święto Pieczonego Ziemniaka
31.12.15 - Przywitanie Nowego Roku
Paprociowa Polana:
20.06.15 - Parada Wolności
12.09.15 - Zawody Strzeleckie
terminy można zgłaszać tel. 535-720-530 lub opypy@grodzisk.pl
Życzę wszystkim grupom słonecznej pogody!
Lubię to! · Komentarz · Udostępnij

Romuald Niedźwiedź Pani Maju, polany są dla wszystkich mieszkańców, aby przyjść z rodziną i znajomymi zagrać w siatkówkę czy upiec kiełbaskę, nie muszę niczego rezerwować. To nie są prywatne place zabaw. Zastanawiam się czy wtedy wyprosi Pani tych mieszkańców?
Lubię to! · Odpowiedz · 3 godz.

Sołectwo Opypy ten spis jest po to, żeby uniknąć sytuacji, w których dwie duże grupy chcą skorzystać z jednej małej polany w tym samym czasie
Lubię to! · Odpowiedz · 2 godz. · Edytowany

Romuald Niedźwiedź Pani Maju, jakich sytuacji? Polany są dla wszystkich. Idąc takim tokiem myślenia zarezerwuje Pani wszystkie dni wolne na całe wakacje. A ja nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy do kogoś przyjadą bliscy czy znajomi i nie będą mogli chwilę pobawić się z dziećmi na tych polanach bo akurat dzień jest zarezerwowany. Na pewno nikogo nie będę prosił o zgodę czy mam przyjść czy nie.
Lubię to! · Odpowiedz · 3 godz.

Magda Wurst Chyba Pan nie zrozumiał. Wiadomo, że każdy może przyjść na Polany kiedy tylko zechce. Są jednak tacy ludzie, którzy wolą uniknąć spotkania i dzielenia Polany z dwudziestką dzieci z czyjejś klasy. I dla nich ta informacja jest cenna.
Lubię to! · Odpowiedz · 2 godz.
Romuald Niedźwiedź Zrozumiałem, aż za bardzo. Mi akurat nie przeszkadza dwudziestka dzieci. A Polany są dla wszystkich i jeżeli będzie taka potrzeba przyjdę, czy to ze znajomymi, czy z dziećmi. Ma Pani rację, że są tacy ludzie co wolą unikać takich spotkań, ja zaliczam się do tych drugich.
Lubię to! · Odpowiedz · 2 godz.

Dariusz Kuźma Proponuję, aby przy każdej dacie była napisana osoba rezerwująca, oraz godziny 'imprezy'. Rozumiem, że rezerwowane są stoły i ławeczki, ew. miejsce na ognisko. Czy boiska też będą miały rezerwację? Plac zabaw dla najmłodszych moim zdaniem jest cały czas dostępny dla wszystkich, tak? Czy niepisany zwyczaj koszenia trawy obejmuje też boisko piłki nożnej? Przy takim obłożeniu terminami, będziemy mieć ekstra wykoszoną Różaną Polanę!
Lubię to! · Odpowiedz · 2 godz.

Sołectwo Opypy klasy przychodzą się pobawić na polanie więc każdy z elementów będzie w jakimś stopniu tego dnia wykorzystany
Lubię to! · Odpowiedz · 1 godz.

Romuald Niedźwiedź Reasumując, klasy przed korzystaniem wykoszą trawę, pozbierają po sobie śmieci itd. Czy tak? I jeszcze jedno, gdzie była jakaś informacja o rozpoczęciu przyjęć rezerwacji? A tu już tyle dni zajętych.Wiem, że w Maju są komunie św., ale nie świadczy to o tym, aby inni nie mogli też korzystać z grilla, boiska do siatkówki czy boiska do piłki nożnej. Mieszkam blisko Różanej Polany, na pewno nie omieszkam zobaczyć, jakie to klasy w tych terminach się tam bawią. A tak na marginesie, szkoda, że na Paprociową mało jest tych rezerwacji, chyba nie cieszy się popularnością?
Lubię to! · Odpowiedz · 27 min

Sołectwo Opypy Oczywiście, że zgłoszenia zorganizowanych spotkań nie świadczą o tym, że nikt inny nie będzie mógł w tym czasie skorzystać z polan. Tego typu wydarzenia na polanach odbywają się już od 4 lat , jest to po prostu informacja, że w tym danym dniu będzie korzystała z polan większa ilość osób. Na Paprociową rezerwacje pojawiają się na lipiec i sierpień - przeważnie wpływają pod koniec czerwca.
Lubię to! · Odpowiedz · 23 min

Romuald Niedźwiedź Myślę, że w końcu się zrozumieliśmy. Pierwsza informacja powinna brzmieć. W związku, że w dniach takich a takich na Różanej Polanie i Paprociowej Polanie prawdopodobnie będzie się bawiła większa grupa dzieci, proszę mieszkańców o przyjęcie do wiadomości, iż w tych dniach może być utrudnione korzystanie z placu zabaw. Jeżeli to niektórym mieszkańcom nie przeszkadza, chętnie zapraszam na obie Polany.
Lubię to! · Odpowiedz · 8 min
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez marek zdunkiewicz » So maja 16, 2015 4:35 pm

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się na Różanej Polanie, aby trochę popracować i się zabawić.
Efekty widoczne na zdjęciach.
Było miło i wesoło.
Pogoda i humory dopisały.
Załączniki
DSC08337.JPG
DSC08339.JPG
DSC08342.JPG
DSC08345.JPG
DSC08347.JPG
DSC08350.JPG
DSC08351.JPG
DSC08352.JPG
DSC08355.JPG
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » N maja 17, 2015 8:55 am

Oj tak. Był nawet pan konserwator zabawek. Coś psiknął w konika, jednak o karuzeli i huśtawce chyba zapomniał. Tak nam się przyglądał, że o mały włos , nie potknął by się o własne nogi. Wtedy nie było by nam do śmiechu.
Pozdrawiam
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt cze 09, 2015 7:11 pm

Pani sołtys, jak tu grać w piłkę?
Załączniki
DSC_0032.JPG
Teren raczej do rajdów terenowych
DSC_0033.JPG
Trawa po kolana
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Marta Zemka » Śr cze 10, 2015 9:36 am

A ja się pytam - co się dzieje z funduszem sołeckim? Kiedy pieniądze przeznaczone na boisko, ogrodzenie i drogi będą rozliczone? Wakacje za chwilę, a grać w piłkę nie ma jak.
Jaki jest status pieniędzy na zajęcia dla dzieci w okresie wakacyjnym? Kiedy się będą odbywały i gdzie?
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron