Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt wrz 16, 2011 12:01 am

Łukasz Zemka napisał(a):To ja jeszcze z taką jedną propozycją.
Powoli się zbliża zima i może niegłupim pomysłem byłoby wykonanie lodowiska ?
Teren mamy w miarę wyrównany - w razie czego można by jeszcze delikatnie "liznąć" koparką.
Wodę - myślę że można by się zwrócić do OSP w Książenicach. Przydałaby się pewnie jeszcze folia.
Ogólnie uważam, że koszty bardzo niewielkie a radocha może być.
Jeżeli pomysł uzyska aprobatę to mogę się tym zająć.pozdrawiam


Rewelacja pomysł. Chętnie pomogę. Ruch to zdrowie, a jeszcze mecz hokeja:-)... Już ostrzę łyżwy :-) ...a jaka frajda dla dzieci... heh
Zamiast przebijać się przez "jęzor lodowca", można przyjść z dziećmi na Różana Polanę i spędzić czas na świeżym powietrzu. Super!!!
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Pt wrz 16, 2011 10:07 am

Popieram - podpytam naszą zaprzyjaźnioną wieś - Kuklówkę Zarzeczną - oni to już robili
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pt wrz 16, 2011 10:24 am

A tak swoją szosą, to czy była odpowiedź na pismo:
http://opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=2&t ... rt=0#p1192

Wiem, że później było spotkanie z Burmistrzem, czego efektem było wyrównanie działki, ale w piśmie były też inne propozycje.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt wrz 16, 2011 4:53 pm

Pani Maju, moja propozycja jest następująca. Jeżeli fundusz sołecki zostanie przeznaczony na Różaną Polanę a z niego to zostaną zakupione (huśtawka, zjeżdżalnia, mała karuzela itp.) a za 2-3 lata rozpocznie się budowa świetlicy, nie uwzględniając placu zabaw w tym miejscu, to nic nie stoi na przeszkodzie aby to wyposażenie przenieść później na Paprociową Polanę.
Jeżeli założenia są takie, że na Paprociową Polanę, trzeba z tego funduszu zakupić np. ogrodzenie to dlaczego by nie zwrócić się do jakiegoś bliskiego nadleśnictwa lub nawet kilku (można nawet spróbować w tartakach) o nieodpłatne przekazanie drewna na to ogrodzenie. Taki płot , wykonany
z takiego materiału jest naprawdę fajny. Załączam poniżej link. Malowanie, to kwestia inspiracji, każdemu z nas zostaje jakiegoś impregnatu. Potem można to obsadzić np. iglakami i jest super.
Mniemam, że tak jak wielokrotnie było już wspominane na Paprociowej Polanie jest monitoring i nie potrzeba budować wielkich płotów.
Pozdrawiam
Romek

http://forum.muratordom.pl/blog.php?69882-kala67/page6
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez marek zdunkiewicz » N wrz 18, 2011 11:31 am

Przeglądałem oferty firm produkujących zabawki i wyposażenie placów zabaw .Bardzo fajne rozwiązania a i o dziwo super ceny . Myślę, że tymi ofertami i cenami dogonimy za cały tegoroczny fundusz sołecki P.Polanę gdzie przez dwa lata pompowano środki.
Dla zainteresowanych poniżej linki do stron producentów z cennikami.Są to tylko przykłady . Takich firm jest dużo więcej.

http://www.rodo.com.pl/index.php?option ... itstart=40

http://www.inter-flora.pl/media/files/u ... ortowe.pdf

Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 19, 2011 9:59 am

To i ja jeszcze wrzucę link.
http://www.placezabaw.com.pl/radosna_szkola.pdf

Ale tak przy okazji to popatrzyłem na koszt urządzenia porządnego placu zabaw, razem z podłożem itp. - bez 150'000 to nie ma niestety o czym marzyć. Tak więc jak na razie zostaje nam posianie trawy i okrojona oferta "zabawkowa".
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 19, 2011 11:38 am

Ok. Takie małe podsumowanie nt. Różanej Polany.
Po pierwsze swego czasu Pani Joanna zamieściła informację, że Gmina zakupiła działkę z przeznaczeniem na świetlicę i boisko wielofunkcyjne:
viewtopic.php?f=27&t=176#p1132

Następnie Pani Agnieszka Jakubiak "popełnia" fajny projekt zagospodarowania działki.
Tu: viewtopic.php?f=27&t=176#p1156

Na co Pani Maja odpowiedziała, że Gmina ma własne, "typowe" projekty, które już realizowała w innych wsiach.
Fajnie - czy jest opcja, żeby ten projekt zobaczyć, spróbować dopasować do działki ? Fajnie by było robić plac zabaw, boisko itp w miejscu, gdzie świetlica nie będzie budowana.

I teraz problemy, pytania itp.:
- prąd -> czy Gmina występowała o warunki przyłączenia ?
- woda -> nie pamiętam, ale chyba opcji na wodociąg to za bardzo nie ma - czy jest możliwość, żeby Gmina wywierciła studnię ?
- kanalizacja -> o tym to już nawet nie wspominam - możliwość wykonania szamba przez Gminę ?
- budowa świetlicy -> konieczna zmiana planu zagospodarowania, co na pewno potrwa... - jakieś tam rozwiązanie to tymczasowe kontenery, które nie są trwale związane z gruntem i nie wymagają pozwolenia na budowę a tylko zgłoszenia - co prawda zgodnie z prawem budowlanym mogą stać maksymalnie 120 dni ale jakieś rozwiązanie tego może i by się znalazło.
- ogrodzenie -> Pan Romek podrzucił fajny pomysł z ogrodzeniem drewnianym

Dlaczego piszę o takich rzeczach - plac zabaw to jedno, ale proszę pamiętać, że korzystają z niego głównie dzieciaki, które też mają potrzeby fizjologiczne, a chyba nie chodzi o to, żeby mieć dookoła jeden wielki "kibel" (za przeproszeniem). Na Zebrania Wiejskie (np. wrześniowe o godzinie 19 - bez aluzji :) ) też by się przydał kawałek prądu (ewentualnie mogą mieszkańcy przynosić w wiaderkach). Woda - no choćby do wykonania lodowiska czy podlania róż (którymi mam nadzieję obsadzimy całą działkę).

Są to problemy, których realizacja na pewno zajmie sporo czasu, a można "wyprzedzająco" się nimi zająć, zanim powstanie świetlica.

Serdecznie proszę Sołtysa i Radę Sołecką - zajmijcie się tym, piszcie do Gminy (w ramach akcji "temat nie kopany sam się nie kopie" ;) ).

Tak jak wcześniej deklarowałem - zajmę się stworzeniem lodowiska - czy na Święcie Pieczonego Ziemniaka będzie chętny do pomocy w wytyczeniu lokalizacji ?
(Swoją szosą to prąd i oświetlenie w przypadku lodowiska byłyby bardzo wskazane).

pzdr. Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 19, 2011 12:23 pm

A tak przy okazji
Czy była odpowiedź na to pismo ?
viewtopic.php?f=27&t=176&start=10#p1164
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn wrz 19, 2011 12:48 pm

Witam,
na pismo odpowiedzi nie było, jak również " chodzenia za tym "... Standard
Co do lodowiska, to pomysł wspaniały i chętnie pomogę ( zresztą jak w każdej społecznej inicjatywie )
Chętnie dam swoja wodę, tylko nie wiem, czy to technicznie możliwe ( tu proponowałbym np. zapytać STRAŻ POŻARNĄ - to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie ).

P.S.
Informuję, że w sobotę zamontowaliśmy słupki do siatkówki. Nie obyło się oczywiście bez zgrzytów ( podziękowania dla Pana Skowrona za dospawanie naszych metali, bo to co było nie nadawało się do niczego ) , ale przywiozłem je i osoby, które wcześniej zgłosiły się do Pana Marka Zdunkiewicza, wykonały kawał dobrej roboty.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Pn wrz 19, 2011 3:26 pm

Łukasz Zemka napisał(a):A tak przy okazji
Czy była odpowiedź na to pismo ?
viewtopic.php?f=27&t=176&start=10#p1164


Panie Łukaszu zamieściłam interpelację wraz z odpowiedzią w wątku viewtopic.php?f=2&t=141
Wydaje się mi, że już zamieszczałam odpowiedz na interpelację na forum ale dziś nie mogłam jej znaleźć.
Postanowiłam więc, że będę wszystkie interpelacje i odpowiedzi na nie, zamieszczać zawsze w wątku Sesje Rady Miejskiej aby łatwo można je było znaleźć.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron