Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt paź 21, 2011 11:11 am

Nie znam się dobrze na projektowaniu, ale czy nie dałoby się parkować po dwóch stronach równolegle do przejazdu?
Wtedy mamy wąski przejazd ok. 3 m i po obu stronach samochody parkujące w kopertę.
Było by to dobre, bo pas samochodów oddzielał by jeszcze dodatkowo przejazd od placu zabaw.

A z innej beczki,

- czy planujemy gdzieś miejsce na ognisko?
- czy świetlica może być tak zaprojektowana, by była też np. małym boiskiem do piłki ręcznej/siatkówki lub miejscem zajęć fitness? (chyba musi być trochę wyższa niż normalnie.)
- czy świetlica może być piętrowa? żeby np. na górze zrobić małą naszą biblioteczkę, punkt darmowego dostępu do internetu, czy miejsce spotkań rady sołeckiej i klubów KOBRA i MODA. (i innych jeśli powstaną)

Proponuję nazwać po imieniu 'element małej architektury ogrodowej' jako 'Chata Różanego Trolla'. (może są inne pomysły?)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Różana Polana

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt paź 21, 2011 2:53 pm

dzisiejszy WPR
Załączniki
WPR 21 października 2011.JPG
znów piszą o Opypach
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Różana Polana

Postprzez Sołtys MWC » Śr paź 26, 2011 8:39 am

Plan zagospodarowania działki został już ustalony i przedstawiony Burmistrzowi. dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w tzw. kuluarach będę "lobbować" dalej na rzecz przyspieszenia prac.
Poniżej zamieszczam przedstawiony projekt.

p. Agnieszka Jakubiak zakończyła już prace nad tym projektem w związku z tym w przypadku jakichkolwiek pytań proszę zgłaszać się bezpośrednio do mnie lub do p. Joanny Biegały.
Załączniki
Różana Polana oststeczne zagospodarowanie.pdf
Plan zagospodarowania działki
(172.55 KiB) Pobrane 742 razy
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Różana Polana

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt paź 28, 2011 9:04 am

przeniosłem dalszą część dyskusji do 'Spraw Lokalnych' bo nie były na temat Różanej Polany.

viewtopic.php?f=14&t=264&start=0
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Pt paź 28, 2011 10:00 am

Ze względu na planowaną budowę świetlicy rozmawiałam dziś z p.Robertem Lewandowskim prezesem ZWiK'u oraz z p.Pawłem Ojrzańskim kierownikiem Działu Techniczno Inwestycyjnego na temat budowy brakującego odcinka wodociągu w ul.Polnej Róży.
Dowiedziałam się, że odcinek ma 600m długości, a więc koszt wyniósłby ponad 100 tyś zł.
Z punku widzenia ZWiK'u nie jest to pożądana inwestycja ponieważ odbiorców wody byłoby tylko dwóch -
dom naprzeciwko działki gminnej oraz za kilka lat świetlica.
Po posiedzeniu Komisji Gospodarki Gminnej, na którym zgłaszałam konieczność budowy wodociągu w ul.Polnej Róży, p.Prezes zlecił pracownikom zbadanie opłacalności inwestycji oraz wyliczenie wskaźnika - ilość mieszkańców, którzy podłączą się do wodociągu przez ilość metrów budowanego wodociągu.
Niestety wskaźnik w tym przypadku wypada niekorzystnie.
W tej sytuacji trzeba będzie naciskać p.Burmistrza aby to Gmina sfinansowała budowę wodociągu ze względów społecznych, ponieważ świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom naszej wsi.
Myślę, ze jest to temat do omówienia na najbliższym spotkaniu Rady Sołeckiej z Burmistrzem.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Pt paź 28, 2011 10:02 am

Pismo do prezesa ZWiK'u w sprawie budowy wodociągu.
Załączniki
ZWiK wodociag.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pt paź 28, 2011 10:35 am

Joanna Biegała napisał(a):Ze względu na planowaną budowę świetlicy rozmawiałam dziś z p.Robertem Lewandowskim prezesem ZWiK'u oraz z p.Pawłem Ojrzańskim kierownikiem Działu Techniczno Inwestycyjnego na temat budowy brakującego odcinka wodociągu w ul.Polnej Róży.
Dowiedziałam się, że odcinek ma 600m długości, a więc koszt wyniósłby ponad 100 tyś zł.
Z punku widzenia ZWiK'u nie jest to pożądana inwestycja ponieważ odbiorców wody byłoby tylko dwóch -
dom naprzeciwko działki gminnej oraz za kilka lat świetlica.
Po posiedzeniu Komisji Gospodarki Gminnej, na którym zgłaszałam konieczność budowy wodociągu w ul.Polnej Róży, p.Prezes zlecił pracownikom zbadanie opłacalności inwestycji oraz wyliczenie wskaźnika - ilość mieszkańców, którzy podłączą się do wodociągu przez ilość metrów budowanego wodociągu.
Niestety wskaźnik w tym przypadku wypada niekorzystnie.
W tej sytuacji trzeba będzie naciskać p.Burmistrza aby to Gmina sfinansowała budowę wodociągu ze względów społecznych, ponieważ świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom naszej wsi.
Myślę, ze jest to temat do omówienia na najbliższym spotkaniu Rady Sołeckiej z Burmistrzem.


Pani Joanno,
nie wiem czy jest sens - koszty gigantyczne, a faktycznie zysk niewielki. Wywiercenie studni, a następnie montaż porządnego filtra ze zmiękczaczem wody - inwestycja zamknęłaby się pewnie w 20'000 PLN. Tylko niezbędny jest prąd :) Ja w ten sposób funkcjonuję, żyję i chwalę sobie - koszty użytkowania kilkunastokrotnie mniejsze (tylko koszty prądu, ponieważ jeśli chodzi o filtry, to są takie, w których nie ma konieczności wymiany złoża filtracyjnego).
To jeszcze dlaczego taka różnica w cenie. 1 m3 wody ZWiKu to 3,42 brutto. Pompa głębinowa o wydajności 2 m3 ma moc ok. 1 kW, czyli można w dużym przybliżeniu założyć, że koszt 2m3 to jakieś 0,50 PLN... I to tyle :)
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt paź 28, 2011 11:11 am

jeśli będzie woda...

bo ja robiłem 5 odwiertów i 2 studnie kręgowe.
dopiero za 5 razem się udało znaleźć wodę - a i tak wydajność tej studni jest bardzo mała - ledwo wystarcza na podlewanie ogródka. (ok. 10l /min = 600l/h, pompa 750W)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pt paź 28, 2011 2:05 pm

Dariusz Kuzma napisał(a):jeśli będzie woda...

bo ja robiłem 5 odwiertów i 2 studnie kręgowe.
dopiero za 5 razem się udało znaleźć wodę - a i tak wydajność tej studni jest bardzo mała - ledwo wystarcza na podlewanie ogródka. (ok. 10l /min = 600l/h, pompa 750W)


Darek, no niby tak, ale wcale jakieś wielkie ilości nie są potrzebne. A przy okazji to takie problemy da się zniwelować wielkością zbiornika ciśnieniowego - woda nigdy nie jest pobierana non stop. Przy większym zbiorniku jesteś w stanie wytworzyć sobie taki zapas, żeby możliwe było komfortowe korzystanie z wody.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Agnieszka Jakubiak » Pt paź 28, 2011 10:22 pm

Witam. Sprawa wody w przypadku budynku użyteczności publicznej (działka publiczna-świetlica) jest bardziej skomplikowana niż w przypadku budynku jednorodzinnego. Przy budynkach tego typu w odległości wyznaczonej przez uprawnionego specjalistę p-poż, musi znajdować się hydrant p-poż o min. wydajności 25 l/s. Do zasilenia takiego hydrantu potrzebujemy o wiele większy przekrój rury zasilającej.
Moim zdaniem, inwestycja powinna być prowadzona prawidłowo od samego początku, gdyż w innym przypadku na pewno natkniemy się na nieprzewidziane a nawet nierozwiązywalne problemy.

Agnieszka Jakubiak
www.graf-projekt.pl
Avatar użytkownika
Agnieszka Jakubiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 12:44 pm
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości