Różana Polana

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 19, 2011 4:31 pm

Dziękuję Pani Joanno - nie przypominam sobie na forum odpowiedzi.

Przy okazji dodam, że rozmawiałem z Sołtysem Książenic, Panem Wiśniewskim w sprawie wody na lodowisko (zajmuje się OSP) - nie będzie problemu, tak więc jak będzie już chłodnawo to będę dalej załatwiał.
Tak jak wcześniej pisałem, na Święcie Pieczonego Ziemniaka wytyczamy lodowisko, a ja w "międzyczasie" zorganizuję "wyrównujące liźnięcie" powierzchni terenu.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt wrz 20, 2011 6:12 pm

Panie Łukaszu, bardzo dobry pomysł z tym lodowiskiem. Przyznam się, że byłem mile zaskoczony tą propozycją. Jeżeli będzie Panu potrzebna jakaś pomoc w realizacji tego planu, wystarczy aby napisał Pan, kiedy trzeba się zabrać za robotę a na pewno znajdą się osoby, które Panu pomogą. Ja ze swej strony taką deklaruję. Zapewne czytał Pan posty odnośnie stojącego tam banera ze stronami Opyp. Napisałem, że w miarę możliwości oprawię go w solidniejsze ramy. Jeżeli będzie Pan wiedział już w którym miejscu to lodowisko ma powstać, proszę o info. Ten baner chciałbym zamocować stabilniej aby nie kolidował z Pana pomysłem.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 20, 2011 9:10 pm

Panie Romku,
lokalizacji jeszcze nie znam - miałem nadzieję, że zostanie wyznaczona podczas Święta Pieczonego Ziemniaka.
Tylko prawdę mówiąc to nic o tym nie słychać. Z tego co rozmawiałem wczoraj na Zebraniu, to mało kto o tym wie...
Ale wracając do lokalizacji, to myślałem, żeby możliwie blisko Polnej Róży - ze względu na oświetlenie drogi, które dałoby może światła również na lodowisko. Ale dzisiaj zrozumiałem, jaki błąd popełniłem - tam nie ma oświetlenia... Po 16 trzeba będzie stanąć samochodem na Polnej Róży i oświetlać lodowisko światłami mijania (heheheh).
Ponawiam więc prośbę - prąd, prąd, prąd, woda, szambo...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 20, 2011 9:13 pm

Pani Joanno - a może jest szansa, żeby Gmina się "rzuciła" i zainstalowała dwie lampy - na działce o ile mnie pamięć nie myli są dwa słupy energetyczne... Projekt powieszenia dwóch lamp chyba nie może zająć więcej niż miesiąc z uzgodnieniami...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Śr wrz 21, 2011 11:18 am

Przed chwilą rozmawiałam z p.Andrzejem Plebanem odnośnie zainstalowania 2 lamp przy Różanej Polanie.
Niestety bez oficjalnego pisma w tej sprawie się nie obejdzie.
Na dniach zamierzam więc je złożyć.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr wrz 21, 2011 4:10 pm

Tak jeszcze w kwestii formalnej. Nikt nigdy mnie nie przekona, że dwie sztuki "pseudo zabawek" kosztowało 15 500 PLN. Nie wierzę w to.
W celu przypomnienia; cyt z prywatnej strony: "W 2011r. w ramach funduszu zakupiono:
-monitoring na PP ( wykonany i obsługiwany przez ZGK) za kwotę 3 950 PLN,
-elementy wyposażenia placu zabaw ( ścianka wspinaczkowa i karuzela od tej samej firmy co w zeszłym roku) za kwotę 15 500 PLN. GJD26.05.11"
http://www.opypy.com.pl/?page_id=92
Mieszkańcy pokazują linki do firm, gdzie za 15000 pln. można mieć cuda wianki, a na PP TYLKO kawałek rury z dyktą i paroma klockami zakopanej pionowo, gdzie dzieci z tego nie skorzystają, bo stwarza niebezpieczeństwo upadku z wysokości i karuzela.

Coś nieprawdopodobnego. Mi to się w głowie nie mieści. Czy ktoś widział rachunki za te zabawki? Ktoś się interesował? Proponuję wziąć to na "warsztat" i sprawdzić.

Przypomnę przykładowe linki do pierwszych lepszych firm zajmujących się profesjonalnie tym tematem i posiadające atesty i zezwolenia:
marek zdunkiewicz napisał(a):Przeglądałem oferty firm produkujących zabawki i wyposażenie placów zabaw .Bardzo fajne rozwiązania a i o dziwo super ceny . Myślę, że tymi ofertami i cenami dogonimy za cały tegoroczny fundusz sołecki P.Polanę gdzie przez dwa lata pompowano środki. Dla zainteresowanych poniżej linki do stron producentów z cennikami.Są to tylko przykłady . Takich firm jest dużo więcej.
http://www.rodo.com.pl/index.php?option=com_djcatalog2&view=items&cid=8:sprzt-sprawnociowy&Itemid=6&limitstart=40
http://www.inter-flora.pl/media/files/urzadzenia_sportowe.pdf
Pozdrawiam M.Z.

Łukasz Zemka napisał(a):To i ja jeszcze wrzucę link.
http://www.placezabaw.com.pl/radosna_szkola.pdf


Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez Joanna Biegała » Pt wrz 23, 2011 11:11 am

Łukasz Zemka napisał(a):Pani Joanno - a może jest szansa, żeby Gmina się "rzuciła" i zainstalowała dwie lampy - na działce o ile mnie pamięć nie myli są dwa słupy energetyczne... Projekt powieszenia dwóch lamp chyba nie może zająć więcej niż miesiąc z uzgodnieniami...


Złożyłam pismo w sprawie oświetlenia lodowiska na Różanej Polanie.
Oświetlenie całej ul.Polnej Róży nie zostanie wykonane w tym roku, ponieważ został wykorzystany już cały tego roczny fundusz przeznaczony na budowę oświetleń.
Powieszenie kilku lamp może zostać sfinansowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej.
Mam nadzieję, że p.Burmistrz pozytywnie zaopiniuje moje pismo i przed zimą zaświecą już lampy.

W sprawie lodowiska rozmawiałam też z p.Cezarym Wiśniewskim sołtysem wsi Książenice.
Doradził położyć folię ogrodniczą na spód lodowiska.
Ma doświadczenie ponieważ kiedyś robił lodowisko bez folii i wtedy woda nierówno wsiąkała w podłoże, powodując znaczne nierówności lodu. Zrobił też lodowisko z użyciem folii i wtedy tafla była równa jak stół.
Załączniki
2 lampy.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Różana Polana

Postprzez Łukasz Zemka » Pn wrz 26, 2011 10:01 pm

Pani Joanno,
jeśli chodzi o folię to taki prawdę mówiąc miałem plan. Dzięki Pani informacji utwierdziło mnie to w przekonaniu, że folia jest potrzebna.

Co do jeszcze Różanej Polany - Pani Joasiu, Panie Jurku - czy jest sens pisania prośby do Gminy/Powiatu o dotację na zabawki ?
Myślałem o piśmie w stylu że cały fundusz sołecki przeznaczyliśmy na urządzenie placu zabaw, wspomnieć jaka to jest kwota i jeżeli byłoby to możliwe to prosilibyśmy o dofinansowanie w tej samej wysokości - połowa kwoty Gmina a połowa Powiat (czyli po ok. 10000). W sumie chyba nie jest to jakiś straszny wydatek dla Gminy/Powiatu, a dla nas rodzi dużo większe możliwości jeśli chodzi zagospodarowanie placu zabaw.
Myślałem o identycznym piśmie (tylko o innym adresacie) z pokazaniem, że staramy się w obu miejscach o dofinansowanie.
Czy coś takiego miałoby sens ?
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Różana Polana

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt wrz 27, 2011 9:49 pm

Szanowni Mieszkańcy,
minął tydzień i nie ma podanego do publicznej wiadomości protokołu z Naszego Zebrania Wiejskiego, które odbyło się 19 września 2011.
Ustaliliśmy, na co przeznaczamy pieniądze z FS, czyli przeszło 21000PLN.

W związku z powyższym zapytuję Panią Sołtys i Panią Grażynę Jałgos Dębską, która protokołowała skrupulatnie Zebranie,
kiedy otrzymamy lub kiedy zostanie zamieszczony na forum protokół? Jako mieszkaniec chciałbym się z nim zapoznać.

Dodatkowa sprawa to taka, iż do 30 września czyli do tego piątku ( zostało dwa dni ) należy do Gminy dostarczyć właśnie tą informację, na co mieszkańcy przeznaczyli FS. Jeżeli Pani Sołtys czy inna upoważniona osoba tego nie zrobi i nie weźmie potwierdzenia, nasze pieniądze przepadną.
Przypominam tym postem właśnie o tej sprawie, aby się nie okazało, że ktoś o czymś zapomniał.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Różana Polana

Postprzez mariusz » Śr wrz 28, 2011 11:51 am

Jeśli przez niechlujstwo i niedbalstwo dojdzie do tego, że te pieniądze przepadną, ktoś kto jest za to odpowiedzialny powinien oddać je z własnej kieszeni!
Mariusz Śliwka
http://www.estimare.pl
mariusz
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 6:36 pm
Imię: Mariusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron