Z opypy.info

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Pn lip 06, 2015 11:24 pm

Stronę powoli uzupełniam.
Dzisiaj wkleiłem pisma Sołtys z tego roku - dużo tego nie było więc szybko poszło ;)

Jeżeli ktoś ma jakieś inne pisma, to niech się nie krępuje i do mnie przesyła.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Pn lip 27, 2015 8:48 am

Dodałem do strony ulotkę na temat Turnieju Rodzin
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lip 29, 2015 12:11 am

Zmieniłem trochę kolorystykę (bo podobno było za czarno) oraz dodałem informacje z forum nt. Turnieju
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lip 29, 2015 9:27 pm

Wrzuciłem na stronę info nt. modernizacji boiska na Różanej Polanie oraz "uzupełnienia ubytków" tłuczniem na ul. Jabłoniowej
Zapraszam na stronę
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Edyta Rogozińska » Cz lip 30, 2015 10:06 am

Szkoda, że wszystko jest nieudane i do bani i że tak trudno znaleźć jednak jakieś pozytywne rzeczy, na przykład jakoś dziwnym trafem umknął fakt zorganizowania zabawy/zajęć dla dzieci 18 lipca. Dzieciaki-Opypiaki świetnie się bawiły, nie było żadnej obsuwy, nikt nie dał ciała, wszystko było ok - i chyba właśnie dlatego nic na ten temat nie ma, taki paradoks. Żeby naprawić ten błąd proponuję pamiętać o zamieszczeniu relacji z niedzielnego Turnieju Rodzin oraz z 8 sierpnia, kiedy to odbędą się zajęcia z ceramiki, opowieści historyczne i walki rycerskie. Niech przypadkowy internauta, który trafi na Pana stronę, dowie się, że jednak jest trochę dobrych, pozytywnych rzeczy i trochę radości w naszej wsi, bo na razie ta strona jest bardzo smutna i krytyczna. Do zobaczenia na Różanej Polanie podczas najbliższego z wielu ciekawych wydarzeń, jakim niewątpliwie będzie rodzinny turniej sportowy. Ja jestem chętna na badmintona, (w końcu nasi synkowie przez jakiś czas chodzili razem na tenisa, więc damy radę). Przyjmuje Pan wyzwanie? :-)
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 30, 2015 11:56 am

Pani Edyto, ten paradoks nazywa się urlopem. Jak mogę napisać coś o imprezie, która miała miejsce 18.07, skoro mnie na niej nie było ?.
To, że wszystko jest nieudane i do bani - no to chyba nie jest moja wina, tylko tego, kto to wykonywał/nadzorował/zlecał ??? Mam pochwalić nierówne boisko ? Czy może to, że zamiast jedynie uzupełnić ubytki na ul. Jabłoniowej, to wywalono niepotrzebnie kupę kruszywa (jakby Pani nie wiedziała to kilka lat temu był przetarg na remont ul. Jabłoniowej, została ona porządnie, warstwami wykonana z tłucznia i obecnie trzeba było uzupełnić ubytki) - przypominam, że to są pieniądze mieszkańców !!!.
Pani Edyto, na modernizację Różanej Polany zostało przeznaczone 17'000 PLN. Proszę o informację ile z tej kwoty zostało przeznaczone na modernizację boiska, a ile na łapacze + ogrodzenie z bramą. Swoją szosą to na Zebraniu Wiejskim 18.09.2012 przeznaczono na ogrodzenie Różanej Polany 9'000 PLN (bez bramy). Przy realizacji okazało się, że jest to zbyt niska kwota. Oczywiście była to nieprawda - nawet dzisiaj można sobie zrobić kosztorys np. na stronie firmy plast-met i zobaczyć, że kwota była ok. Zresztą specjalnie dla Pani - w załączeniu kosztorys z 2012 r. oraz dzisiejsza kalkulacja w firmie Plast-met. Pytanie - gdzie są pozostałe słupki i siatka, że trzeba je ponownie zamawiać ?
A co do badmintona - bliżej do tenisa ziemnego jest tenisowi stołowemu...
Załączniki
ogrodzenie_kosztorys.xlsx
(11.19 KiB) Pobrane 911 razy
plast_met.pdf
(150.79 KiB) Pobrane 884 razy
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Edyta Rogozińska » Cz lip 30, 2015 3:14 pm

Ping pong odpada, bo nie umiem - wiedział Pan, jak mnie zagiąć :-)
Co do pieniędzy, kosztorysów, etc. wszelkie pytania proszę kierować najlepiej do Mai, ja szczerze mówiąc nie znam się na finansach (aha, już widzę i słyszę te protesty od niektórych mieszkańców: "jak to? Ona jest w radzie i nie wie??!!??). Ze mną jest tak, że jak biorę kredyt i po kilku tygodniach ktoś pyta, jakie jest oprocentowanie, to ja nie pamiętam. Jednak okazuje się, że w radzie sołeckiej na coś się przydaje taka humanistyczno-artystyczna dusza, nie jestem taka beznadziejna, jak niektórzy ( na szczęście bardzo nieliczni) mieszkańcy chcą mnie widzieć.
Moje zdanie na temat reklamacji, niezadowolenia i narzekania jest natomiast takie: jeśli ktokolwiek z mieszkańców oprócz oprotestowywania wszelkich uchwał, wniosków i ustaleń posiada wiedzę na temat konkretnych firm, które mogą dobrze wykonać prace uchwalone na zebraniach wiejskich na temat wykorzystania funduszu sołeckiego, niech niezwłocznie dzieli się ta wiedzą z sołtysem, nie ma na co czekać - im więcej takich kontaktów, tym lepiej. Byłoby wszystkim łatwiej współdziałać na rzecz wsi, a trudniej krytykować...
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Z opypy.info

Postprzez Marta Zemka » Cz lip 30, 2015 3:59 pm

Pani Edyto,
Nie każdy musi być specem od finansów, jestem pewna ze nikt nie ma Pani tego za złe :-) dlatego kiedyś pytałam, czy wzorem lat ubiegłych nowa Rada Solecka jest jakoś kompetecyjnie podzielona, pewnie podział ustali sie samoistnie, jak już sie Państwo poznacie na tyle, że sami będziecie wiedzieć, kto jest w czym dobry :-)

Co do dyscypliny, jako organizator niedzielnych zawodów zapewniam, ze znajdziemy taka dyscyplinę, w którą i Pani i Lukasz będziecie mogli zagrać :-) mamy tego tyle, ze na pewno sie jakaś dyscyplina znajdzie.

Ponieważ rok 2015 nie jest jeszcze skończony to wydaje mi sie korzystne zwracanie uwagi na pewnie niedociągnięcia, czy wskazywanie w jakich zakresach wydatkowanie funduszu nie jest zgodne z podjętą przez zebranie wiejskie decyzją. Skoro prace wykonane były niedawno jest to doskonały moment żeby zwrócić się do wykonawcy o poprawę.
Ostatnio edytowano Cz lip 30, 2015 5:39 pm przez Marta Zemka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 30, 2015 4:04 pm

Wrzuciłem info nt. Średniowiecznej Nocy Gwiazd w dn. 8.08.2015 na Różanej Polanie
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Z opypy.info

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 30, 2015 4:27 pm

Popełniłem https://www.facebook.com/opypy.info
Zapraszam, chociaż jeszcze prawie nic tam nie ma
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron