Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 2:38 pm

Witam, Pani Marta Zemka zachęciła mnie, więc odważyłam się skorzystać z forum :-)

W związku z organizacją letnich zajęć dla dzieci, ze środków funduszu soleckiego, uzgodnionych wspólnie na zebraniu wiejskim w lutym, chciałabym prosić wszystkich mieszkańców Opyp, zainteresowanych udziałem swoich dzieci w takich zajęciach, o pomoc w ustaleniu przybliżonej liczby oraz wieku dzieci. Dane te byłyby bardzo przydatne, ponieważ zajęcia/zabawy/animacje będą realizowane przy współudziale osób zajmujących się zawodowo tego typu przedsięwzięciami.

Wstępnie planujemy zorganizowanie pierwszych zajęć 18 lipca, a drugich (jeśli finanse pozwolą) - 8 sierpnia. Terminy te pokrywają się odpowiednio z Różanym Grillem oraz Nocą Gwiazd na Różanej Polanie - dzieci będą się bawić, a my w tym czasie możemy podziwiać nasze pociechy i przygotowywać posiłek (kiełbaski, pieczywo, napoje, ciasta, owoce, bakalie - część może się uda sfinansować, ale mile widziane będą domowe wypieki, czy przetwory).

Godziny spotkań: do ustalenia

Miejsce: jak wyżej-Różana Polana

Forma/rodzaj/temat zajęć: w trakcie ustaleń. W grę wchodzą: zajęcia sportowe (mini-spartakiada z symbolicznymi medalami/nagrodami), taneczno-kulturalne (nauka afrykańskiego tańca kizomba, ciekawy film, konkursy, zabawy językowe), plastyczne (spotkanie z uczennicą liceum plastycznego - mieszkanki naszej wsi, zabawy i konkursy plastyczne), animacja-zabawa (pt."Noc z latarkami"), związana tematycznie z astronomią, nocnym niebem.

W przypadku konkursów czy zmagań sportowych przewidujemy oczywiście skromne nagrody, które będą miłą pamiątką dla dzieci.
W każdym razie atrakcji na pewno nie zabraknie. Wszelkie kontakty zostały już nawiązane, tak więc działamy.

Bardzo proszę o wstępne potwierdzenie udziału Waszych pociech i ich wieku, pomoże nam to lepiej zorganizować całe przedsięwzięcie.

Wszelkie sugestie i pomysły będą mile widziane.

Pozdrawiam,
Edyta Rogozińska
Rada Sołecka-Opypy
e-mail: rogo19@wp.pl
tel. 660 561 044
Ostatnio edytowano Wt cze 16, 2015 2:53 pm przez Edyta Rogozińska, łącznie edytowano 1 raz
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 2:51 pm

Pani Edyto,

jak już wcześniej do Pani pisałam jestem stanowczo przeciwna organizacji zajęć w czasie 2 wymienionych przez Panią imprez.

Nie widzę uzasadnienia dofinansowania imprez organizowanych przez Panią Sołtys oraz Stowarzyszenie Nasze Opypy, którego dzialalność jest dla mnie zbyt mało transparentna (nie są nigdzie publicznie dostępne rozliczenia SNO) ze środków funduszu sołeckiego.

Proszę o ponowne rozpatrzenie tej kwestii.

Pozdrawiam
Marta
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 9:06 pm

Pani Marto, kto Pani powiedział, że te imprezy są organizowane bądź pod auspicjami Stowarzyszenia Nasze Opypy lub że są to prywatne imprezy Pani sołtys? Ja pierwsze słyszę, nigdy nie widziałam banerów promujących stowarzyszenie czy panią sołtys w trakcie tych imprez.
Kiełbaski, piwo i inne smakołyki były nasze prywatne, podczas Nocy Gwiazd w zeszłym roku wykorzystaliśmy sprzęt sołecki do oglądania filmu, bo to była impreza sołecka, tzn. zaproponowana i zwołana prze sołtyskę, a nie przez żadne stowarzyszenie. Teleskop, aparaty fotograficzne, a nawet zapałki do rozpalenia ogniska były kupione przez wolontariuszy uczestniczących w wydarzeniu, więc czegoś nie rozumiem, albo jestem taka naiwna.


Poza tym, tak, jak już chyba pisałam - trudno będzie w czasie wakacji zwoływać ludzi 4 razy zamiast 2 razy, to się nie spotka ze zrozumieniem ogółu, delikatnie mówiąc- a połączenie imprez może być sympatyczne, jeśli się do tego podejdzie przyjaźnie, a nie roszczeniowo. Dzieci mogą się bawić, a w tym czasie rodzice mogliby przygotować coś do jedzenia (milym akcentem byłoby, gdyby każdy z nas podzielił się jakimś domowym wypiekiem, owocami, etc.).

Druga sprawa: jedna z firm, która ma zorganizować zabawę właśnie termin 18 lipca uznała za najbardziej odpowiadający. Mam też odpowiedź od kilkorga rodziców - na tak, więc jestem teraz w kropce, bo okazuje się, że nie da rady zrobić tak, żeby wszystkich zadowolić.....

A w ogóle to wyjaśnijcie sobie, z kim trzeba, raz a porządnie sprawę tego stowarzyszenia, transparentności, etc. Jak trzeba to donos napiszcie, poparty twardymi argumentami, bo już się czytać tego nie da od paru lat - ja nie mam nic wspólnego z tym stowarzyszeniem, więc ze mną tego nie wyjaśnicie.
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 9:51 pm

Pani Edyto, było miło, a pani o jakichś donosach. Pisałam o współorganizowaniu imprez, bo przez co najmniej kilka ostatnich lat plakaty zapraszające na imprezy były oznaczone sołectwo Opypy z jednej strony a Stowarzyszenie NO z drugiej, stad mój odbiór ze były to imprezy współorganizowanej. Nie wiem tez gdzie w mojej wypowiedzi znalazła Pani informacje ze to prywatne imprezy Pani Sołtys. Jeśli Pani tak odebrała moja wypowiedz, to proszę przyjąć ze nie było to moja intencja. Po prostu podpisy na zaproszeniach zwykle składa sołtys stad skrót myślowy. Powinnam była napisać sołectwo plus stowarzyszenie, choć fizycznie z tego co pamietam to właśnie Pani Sołtys była motorem organizacji tych imprez, co zreszta przy wielu okazjach i wystąpieniach podkreślała, wiec myśle ze nikt nie powinien odbierać mojej wypowiedzi jako jakiś zarzut pod adresem Pani Mai.
Nie wiem dlaczego upiera sie Pani przy łączeniu zajęć dla dzieci z tymi 2 imprezami. Moje zdanie na ten temat zna Pani już od pewnego czasu. Oczywiście wszystkim jak słusznie Pani zauważyła sie nie dogodzi, ale proszę nie atakować mnie za wyrażenie własnego zdania.
Co do transparentnosci działania SNO, to byc może mam niekompletne informacje, jeśli finanse i działalność tego stowarzyszenia są jawne i są gdzieś podane szczegóły na ten temat to chętnie sie zapoznam, proszę tylko podać miejsce. Pamietam tylko otrzymana kiedyś informacje ze sprawy te są informacja zamknięta tylko dla członków tego stowarzyszenia, a żeby zostać członkiem trzeba mieć chyba 2 wprowadzających. Jeśli coś sie zmieniło i mam niepełne informacje to dowód tylko na potwierdzenie mojej wcześniejszej wypowiedzi o tym, ze komunikacja w naszej wsi kuleje. Stowarzyszenia jako takie są jak najbardziej pozytywne i popieram tego typu inicjatywy, aby sie jednak w nie włączyć lub chociaż śledzić ich działalność tak jak w przypadku SNO potrzebna byłaby chociaż jawna lista członków, żeby można było przynajmniej spróbować sie zapisać i działać razem. Ja sie nie zamykam na współpracę i na dialog w rożnych tematach, ale pani posta odebrałam jako dość agresywnego. Jeśli w mojej wypowiedzi było coś co Panią uraziło to nie było to moja intencja i przepraszam. Dialog i komunikacja polega na możliwości wyrażania swoich poglądów, bez cenzury, nawet jeśli te poglądy nie są zgodne z czyimś zdaniem.
Zapytała Pani o kwestie wydatkowania 2 tysięcy złotych naszych bądź co bądź wspólnych ale publicznych pieniędzy, piczulam sie zaproszona do dyskusji w tej sprawie. Jeśli Pani post miał mieć charakter jedynie informacyjny, bez możliwości wyrażenia zdania na ten temat, to złe go odebrałam.
Będę to powtarzała z uporem maniaka - szwankuje komunikacja w naszej wsi. Zastanówmy sie wspólnie co z tym fantem zrobić.
Mam nadzieje, ze pomimo faktu, iż na forum uczestnicy bedą sie wymieniać różnymi poglądami, nie zawsze zgodnymi z Pańi poglądami nie zniechęci to Pani do uczestnictwa w dyskusji.
Jestem przekonana ze jest wiele osób które bedą zadowolone z ustalonych przez Państwa terminów wydatkowania funduszu na zajęcia dla dzieci. Ja do tych osób nie należę.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 9:58 pm

Jeszcze jedno, bo aż musiałam sprawdzić czy mi sie faktycznie coś z tym stowarzyszeniem nie pomyliło - nawet kalendarz imprez który jest wywieszony na tablicach i opublikowany w internecie przez Panią Soltys ma w nagłówku sołectwo i stowarzyszenie, stad moje założenie ze są to imprezy współorganizowane.
A skoro wydatkujemy środki publiczne jakimi są środki funduszu sołeckiego nie powinny byc wydatkowane na organizacje imprezy która to z kolei jest współorganizowane przez prywatne stowarzyszenie, bo za takie je uważam, skoro nie każdy może sie do niego zapisać. Nie sadze żeby to wynikało z przepisów ( mogę sie mylić), ale to pop prostu złe wyglada kiedy z gminnych pieniędzy dofinansowana jest taka pół-prywatna impreza. Mieszkańcy na zebraniu nie poddawali głosowaniu przeznaczenia tych środków na dofinansowanie nocy gwiazd czy rozanego grilla (choć nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości jeśli taka będzie wola miezkancow).
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 10:23 pm

Jeśli wyczuła Pani agresję, przepraszam,nie taka była moja intencja. Po prostu, z pewnymi rzeczami nie mam nic wspólnego, nie wiem, o co chodzi, bo w cały ten spór niechcący weszłam dopiero teraz i nie czuję się za niego odpowiedzialna i nie ma siły do takich historii, jestem prostym człowiekiem:-).
Co do terminów, umówmy się, że do końca tygodnia poczekam na inne zgłoszenia od rodziców, bo jeśli większości będzie odpowiadał 18 lipca, to nie chcę już mieszać. Jeśli ten termin jest nie do przełknięcia dla innych, z tego samego względu, co dla Pani, możemy zrobić tak żeby podkreślić, że 18 lipca to będzie przede wszystkim atrakcja dla dzieci, a nie różany grill. Poza tym , polana jest dla wszystkich, nawet, jeśli jakaś klasa czy szkoła organizuje tam spotkanie, w niczym to nie przeszkadza, żeby przyjść z dzieckiem na plac zabaw, więc w ostateczności mogą być 2 imprezy.
Jeszcze inny pomysł - lepszy: impreza dla dzieci około południa, a grill wieczorem (maksymalnie przesunięty, np. 19.00), czyli ci, którzy chcą spotkają się tam dwa razy tego samego dnia i problem rozwiązany. (Jestem genialna hehe).
Kolejny pomysł: zabawa dla dzieci na Paprociowej, tyle że należałoby wytruć komary, albo przynajmniej porządnie wypsikać dzieciaki, a to może niektórych odstraszać, niekoniecznie komary...
Tyle w temacie, coś wymyślimy, proszę się nie martwic. I póki co, propagować ideę wśród sąsiadów z dzieciakami.
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Marta Zemka » Wt cze 16, 2015 10:38 pm

Pani Edyto, zgadzam sie - poczekajmy na inne opinie w tej sprawie. Rozdzielenie na 2 osobne spotkania tego samego dnia tez jest krokiem w dobrym kierunku.
I bez wzgedu na termin - jak najbardziej jestem za różana, właśnie ze względu na komary, które są ostatnio bezlitosne :-)

Swoją droga, może dałoby radę załatwić z zgk spryskanie okolic placu zabaw na paprociowej i rozanej czymś antykomarowym, pewnie robią tak w parku skarbów, a już na pewno przy stawach goliana, bo przy tej wodzie nie dałoby rady wytrzymać z komarami, gdyby nie pryskali.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Zajęcia dla dzieci -lato 2015

Postprzez Edyta Rogozińska » Wt cze 16, 2015 11:14 pm

Jak dobrze, że udało się jakoś znaleźć rozwiązanie. Ok, więc ja działam, bo trzeba będzie jak najszybciej dotrzeć do wszystkich mieszkańców. Komary na Różanej jak na razie chyba nie są zbyt uciążliwe, ale oczywiście zainteresuję sie tematem.
Edyta Rogozińska
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 11:38 pm
Imię: Edyta


Powrót do Wydarzenia Kulturalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron