Ul.Polnej Róży

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt mar 30, 2012 10:34 am

na Polnej Róży przy wjeździe z ul. Polnych Kwiatów stoi znak ograniczenia prędkości do 20km/h
ciekawe dokąd obowiązuje? do Brzózek? czy do pierwszego skrzyżowania? (przecież skrzyżowania są nieoznakowane)

utrudnianie manewrów jest zabronione, lecz nie jest zabronione robienie zdjęć takim pojazdom.
Już sama taka informacja, może spowolni niektórych piratów.

z drugiej strony, na ulicy nie ma znaków środka jezdni... można jechać trochę bardziej pośrodku... :)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Łukasz Zemka » Pt mar 30, 2012 11:23 am

Do pierwszego skrzyżowania.
To samo jest z drugiej strony, od ul. Gilewicza do ul. Ziołowej jest chyba 30 km/h. Dalej nie ma żadnego ograniczenia. To czy skrzyżowanie jest oznaczone czy nie, to nie ma znaczenia.
A po środku nie możesz jechać ponieważ powinieneś się trzymać prawej krawędzi. Jeżeli przede mną będzie ktoś jechał 20 km/h środkiem drogi to na pewno będę trąbił i "oświetlał długimi".
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt mar 30, 2012 12:15 pm

Łukasz, nic Ci to nie da. Ale zawsze możesz próbowac wyprzedzić po poboczu, płocie, czy rowie.... Ewentualnie zakleić tablice rej. i pojechać za kims takim i sie trochę pokłócić..... :-)
Wczoraj wracałem Mazowiecką 40 km/h. ( tak mi pokazywał licznik ) Biorąc pod uwage przekłamanie i tolerancję błędu zapewne mój pojazd poruszał się troszkę wolniej. Jaki piekny koreczek się zrobił. Za dwa TIRy nawet grzecznie jechały. Przejechalismy wzdłuz sklepów na Mazowieckiej wyglądając jak korowód pogrzebowy lub orszak weselny. Gość nie wytrzymał i włączył kierunkowskaz i chciał wyprzedzić -oczywiście miał pod górę i nie widział, czy coś nie jedzie z przeciwka, więc ja też włączyłem kierunkowskaz chcąc skręcić w Polnych Kwiatów. Mało nie doszło do wypadku.... Oczywiście wszystko nagrywały ( jak codziennie ) moje urządzenia - jedno z tyłu, jedno z przodu. Na szczeście się schował trąbiąc i kląc niemiłosiernie. Dzisiaj, jak również każdego kolejnego dnia, dopóki się Starostwo nie postara o zmienę przepisów i znaków, ponownie mam nadzieję poprowadzę sznur samochodów. Pamiętajcie, przede wszystkim prawo i stosowanie się do znaków.
Na polnej róży od Gilewicza jest znak 20 km/h i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania z drogą, czy też odnogą. Także w moim przekonaniu tylko jakieś 100-150 metrów ( jeszcze przed Ziołową ), potem można "pędzić" 50 i 60.
Z drugiej strony od "krzyża" tez jest 20 km i równiez obowiązuje do najbliższej odnogi ( skrzyżowania ), także jeszcze przed skrętem w lewo w stronę Figowej i Oliwkowej. Ponownie potem można juz jechać 50 i 60.

Jeździjmy mądrze, bezpiecznie, nie kurząc sąsiadom, którzy popełnili błąd i pobudowali się lub mają działki za blisko drogi.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pt mar 30, 2012 3:56 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:30 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Łukasz Zemka » Pt mar 30, 2012 4:18 pm

Panie Romku, ja pisałem o 20 km/h i jechaniem środkiem ulicy - wtedy będę używał sygnałów świetlno-dźwiękowych. Przy 30 km/h już nie, ale wyprzedzać będę - oczywiście w zależności od miejsca oraz "wilgotności podłoża". Powyżej 40 km/h nie mam powodu do wyprzedzania.
Nigdy nie jeżdżę tak żeby znacząco kurzyć jeżeli obok są domy lub piesi (przede wszystkim), ale niestety często jest tak, że kurzy się już przy 20 km/h - przykro mi, ale na tempo na poziomie 10 km/h to ja czasu nie mam (no chyba że idą piesi).
A co do innych ulic - Szyszkowa to chyba w 1/5 jest zamieszkana, na Oliwkowej mnie Pan raczej nie spotka, na Polnych Kwiatów również (tutaj to już w ogóle jest pusto).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Pt mar 30, 2012 4:37 pm

Dobrze, że w dyskusji pojawiła się wzmianka o pieszych.
Fajnie byłoby gdybyśmy wprowadzili zwyczaj, że jak są piesi na drodze to mijamy ich bardzo powoli.
Gdy jest ciepło (niestety wtedy najbardziej się kurzy) wiele osób z małymi dziećmi chodzi na spacery.
Niestety są osoby, które w ogóle nie zwalniają i wtedy według mnie taki spacer mija się z celem.
Kurz osiada na błonach śluzowych i wiele czasu potrzeba aby się go pozbyć.
Opypy są tak piękną wsią, że szkoda abyśmy latem nie korzystali ze spacerów w obawie o kłopoty z drogami oddechowymi naszych pociech.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Cz kwi 26, 2012 8:43 am

Otrzymałam odpowiedź na interpelację złożoną na poprzedniej Sesji Rady Miejskiej w sprawie ul.Polnej Róży. Rozmawiałam też z p.Urszulą Chrzanowską.
W maju zostaną wysłane powiadomienia listem poleconym do mieszkańców, od których będzie kupowany grunt.
Załączniki
PolnejRóży_harm_odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Cz maja 24, 2012 5:00 pm

Dowiedziałam się dzisiaj od p.Urszuli Chrzanowskiej, że właśnie wysyła listy polecone do osób, od których będzie gmina kupowała grunt pod ulicę Polnej Róży.
Można już informować osoby mieszkające po prawej stronie drogi patrząc w stronę Milanówka, że mogą zgłaszać się do p.Urszula Chrzanowska
pokój nr 210 II piętro klatka C
tel. 22 463 46 44
e-mail: urszula.chrzanowska@grodzisk.pl
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Cz cze 14, 2012 9:34 am

Dowiedziałam się od p.Urszuli Chrzanowskiej, że nie wszystkie osoby z nią się skontaktowały, do których zostały wysłane listy polecone z propozycją wykupu ich gruntu na poszerzenie pasa drogowego ul.Polnej Róży.
W listach było zaproszenie do Urzędu Gminy na poniedziałek 11 czerwca.
Każda osoba dostała na inną godzinę termin spotkania.
Część osób przyszła, część zadzwoniła i umówiła się na inny termin
Podaję listę osób, które nie odpowiedziały na zaproszenie.
Może być sytuacja, że osoby te nie wiedzą o wykupach gruntu, bo nie mieszkają już pod podanym adresem a osoba, która odebrał list im go nie przekazała.
Nie ma znaczenia, że nie przyszły w poniedziałek do urzędu. Mogą w każdej chwili umówić się z p.Urszulą na inny termin.
p.Urszula Chrzanowska
pokój nr 210 II piętro klatka C
tel. 22 463 46 44
e-mail: urszula.chrzanowska@grodzisk.pl
Mam nadzieję, że może ktoś z forumowiczów ma adres, nr telefonu lub inny kontakt do osób:
Agnieszka i Dariusz Mazurkiewicz
Emilia i Mariusz Herbert
Ewa Halej
Adrian Boczkowski
Monika Rakowska
Bardzo proszę o nie podawanie na forum kontaktu do tych osób lecz wysłanie na mój adres joanna.biegala@go2.pl lub poinformowanie ich bezpośrednio, a do mnie tylko wysłały informację, że już zostały powiadomione.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » Wt cze 19, 2012 8:53 am

Obecnie lista osób, z którymi nie ma kontaktu to:
Agnieszka Mazurkiewicz
Emilia i Mariusz Helbert
Adrian Boczkowski
Monika Rakowska
lista skróciła się o 2 osoby.
Do powyżej podanych osób ponownie zostały wysłane listy polecone z propozycją
spotkania w urzędzie na 26 czerwca o różnych godzinach.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości