Ul.Gilewicza

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » N maja 22, 2011 12:29 am

Witam,
ogólnie to jest tak, że wykonawca powinien "popełnić" jakiś projekt organizacji ruchu, a ktoś "z urzędu" powinien to klepnąć.
Jak już wcześniej pisałem - w Warszawie wygląda to tak, że po projektem powinni się podpisać kolejno: właściciel drogi, policja a następnie inżynier ruchu. Jak jest w Grodzisku to nie wiem, ale z tego co widzę, to wszyscy mają takie sprawy w głębokim poważaniu.
To co się dzieje w Milanówku na Nowowiejskiej/Kazimierzowskiej, woła o pomstę do nieba. Wykonawca robi co chce, szczerze mówiąc niektóre odcinki są jak dla mnie niebezpieczne (jak dla mnie to ulica powinna na czas robót stać się jednokierunkowa). Podobnej szopki spodziewałem się na Gilewicza i się nie pomyliłem. Wracając w sobotę późnym wieczorem do domu po tygodniowej nieobecności, chciałem z Mazowieckiej skręcić w Gilewicza i jedyne co zobaczyłem, to zapory drogowe, rozkopana droga i leżący na ziemi znak "objazd" - to wszystko. Ale z tego co obserwuję, to taka wolna amerykanka to chyba jest wszędzie poza dużymi miastami, co nie oznacza, że daję na to przyzwolenie, bo Gmina/Powiat Grodziski mógłby się czymś pozytywnym wyróżniać.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Dariusz Kuzma » Pn maja 23, 2011 7:42 am

Łukaszu,
ten remont drogi - to pewien wytrych w prawie - bez projektu, więc pewnie nie obowiązują go inne obowiązki.

ja jestem zdania, że mogłaby być położona kostka, którą też dosyć łatwo się zdejmuje w trakcie wykonywania innych prac. I myślę, że nie jest chyba droższa od tych płyt (250zł/m2). tylko, że na kostkę to jest potrzebny projekt tak jak na asfalt, więc i byłyby objazdy, etc...

i jeszcze podam cytat z zamówienia:
Roboty należy wykonywać przy użyciu wyłącznie materiałów nowych, pierwszego gatunku, posiadających wymagane obowiązującymi przepisami atesty i certyfikaty.
Kruszywo użyte na podbudowę i pobocza to kruszywo łamane kamienne kliniec o uziarnieniu 0-31,5 mm wg PN-B-11112. Wszystkie materiały dostarcza Wykonawca. Nadmiar gruntu z robót ziemnych Wykonawca wywiezie na swój koszt na legalne składowisko dla siebie dostępne. Wykonawca zleci na swój koszt obsługę geodezyjną w zakresie koniecznym do wykonania i odbioru robót m.in. : mapa aktualnego uzbrojenia niezbędna do lokalizacji istniejących studni kanalizacyjnych, zaworów wodnych, gazowych itp., inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, zabezpieczenie osnowy geodezyjnej i ewent. odtworzenie w przypadku uszkodzenia. Wykonawca wykona na swój koszt projekt organizacji ruchu na czas budowy i zgodnie z nim oznakuje roboty.
Wykonawca w czasie prowadzenia robót zapewni dojazd do posesji w pasie robót.


prawo prawem, lecz w zamówieniu było to w zakresie prac.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn maja 23, 2011 9:47 am

Dariusz Kuzma napisał(a):Łukaszu,
Nadmiar gruntu z robót ziemnych Wykonawca wywiezie na swój koszt na legalne składowisko dla siebie dostępne.



Wspaniały zapis....
Czyli jednym słowem, znów wysypany i wybłagany m.in. przez mnie tłuczeń pojedzie nie wiadomo gdzie, tak jak w tamtym roku.....
masakra
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » Pn maja 23, 2011 11:12 am

Darek,
ogólnie za ok. 250 PLN to się kupuje płytę MON o wymiarach 3x1,5 [m]. Płyty jednak są znacząco tańsze w układaniu, a później znacznie łatwiej ponownie wykorzystać. Kostkę teoretycznie się da wykorzystać, ale to tylko teoretycznie.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » Pn maja 23, 2011 11:14 am

Marcin,
zapisy to jedno (dotyczą całości inwestycji), a ustalenia to drugie.
Skoro Pani Urszula potwierdziła nam, że tłuczeń zostanie wykorzystany na Agrestowej, to miejmy nadzieję, że tak będzie.
Gdyby nie było takiego zapisu, to wykonawca potem przyszedłby do Gminy z roszczeniami za roboty dodatkowe.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pn maja 23, 2011 6:46 pm

*
Ostatnio edytowano Cz cze 08, 2017 9:01 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Joanna Biegała » Śr cze 01, 2011 12:36 pm

Prace drogowe wykonywane na ul.Gilewicza spowodowały, że mieszkańcy ul.Daktylowej zostali odcięci od świata.
Między ul.Daktylową i ul.Chabrową jest pas gminnej ziemi o szerokości 4 metrów przeznaczony na przejście dla pieszych i media.
W obecnej sytuacji mieszkańcy ul.Daktylowej korzystają z tego pasa aby dojechać do domów.

Rozmawiałam z mieszkańcami ul.Daktylowej, którzy proszą żeby na czas remontu nie zastawiać deskami tego przejazdu aby mogli dojechać do domów. Jak tylko skończy się remont obiecują, że nie będą tamtędy jeździć.

Rozmawiałam też z mieszkańcami ul.Chabrowej, którzy proszą aby jeździć wolno ponieważ bardzo się kurzy.
Mieszkańcy skarżą się, że po tej osiedlowej drodze jeździ teraz ford mondeo około 60km na godzinę zostawiając za sobą tumany kurzu. Wielka prośba - noga z gazu p.kierowco.

Mam nadzieję, że moje mediacje przyniosą pozytywny skutek.
W tego rodzaju konfliktach wiem, ze czasami wystarczy poznać racje drugiej strony.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » Śr cze 01, 2011 2:45 pm

Super - tak to jest, jak wykonawcy udają, że robią projekt organizacji ruchu, a urząd udaje, że go zatwierdza.
Teraz mamy takie kwiatki, jak brak dojazdu do domu, chociaż chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek jest w stanie przemyśleć temat i zamykać drogę etapami. Czyli np. zamknąć Gilewicza od Mazowieckiej do Daktylowej i zrobić drogę "na gotowo". Następnie kolejny odcinek, itd itd. Niestety utrudnienia dla osób mieszkających przy Gilewicza będą, ale tego uniknąć się nie da. Za to na pewno da się uniknąć zamykania dostępu do dróg poprzecznych, ewentualnie tylko na krótko, w celu wykonania skrzyżowania.
Ale oczywiście wykonawcy łatwiej jest najpierw rozkopać kawał drogi i potem dopiero układać płyty, skoro ma na to przyzwolenie od zarządcy drogi.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz cze 02, 2011 12:17 pm

Byłem dzisiaj obejrzeć postęp prac na Gilewicza. Załączam zdjęcia.
Ogólnie moje spostrzeżenia:

- płyty są słabej jakości (moim zdaniem laika). Czy jakiś fachowiec mógłby to ocenić?)
-- wyglądają jakby były jeszcze nie doschnięte, zbyt świeży beton
-- kruche, nadłamują się nawet podczas układania (widać na zdjęciach)
-- są różnej grubości (14-15cm)
-- są krzywe i mają górną powierzchnię nierówną

Panowie którzy układali, powiedzieli, że dzisiaj postarają się ułożyć płyty do pierwszego zakrętu.
Pozdrawiam, Darek
Załączniki
2011-06-02 08.27.37.jpg
2011-06-02 08.27.49.jpg
2011-06-02 08.27.54.jpg
2011-06-02 08.28.26.jpg
2011-06-02 08.28.40.jpg
widać inny kolor płyty
2011-06-02 08.28.58.jpg
2011-06-02 08.29.18.jpg
2011-06-02 08.29.30.jpg
2011-06-02 08.30.11.jpg
2011-06-02 08.30.17.jpg
2011-06-02 08.31.49.jpg
2011-06-02 08.32.03.jpg
błotko obok płyt (widać ślad po moim bucie jak wpadłem)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Joanna Biegała » Wt cze 07, 2011 2:35 pm

Rozmawiałam dziś z p.Piotrem Galińskim i p.Urszulą Chrzanowską odnośnie ul.Gilewicza - dojazd do ul.Mazowieckiej.
Przedstawione przeze mnie argumenty uznali za słuszne i wkrótce mają zostać dołożone płyty betonowe po obu stronach obecnie leżących płyt na ul.Gilewicza przy wjeździe na ul.Mazowiecką. Co najmniej po 2 płyty z każdej strony aby mogły się wyminąć po płytach 2 samochody.
Załączniki
Gilewicza_2plyta.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości