Ul.Gilewicza

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz lis 18, 2010 8:25 am

Witam serdecznie.
Z całym szacunkiem Pani Irenko ale nie miałem zamiarów nikogo obrażać ,jeśli tak Pani ,jak i niektórzy ,, forumowicze ''odebrali moją wypowiedż to z góry przepraszam i chylę czoła.
Z wypowiedzi osób, które są zalogowane na forum wynika ,ze są to ludzie napływowi i stąd moja sugestia.
Jednocześnie zwracam się z apelem do mieszkańców naszego sołectwa ,aby się zastanowili co do kandydata w przyszłych wyborach na Sołtysa.
W dzisiejszych czasach Sołtys ,proszę pamiętać to nie tylko ten ,który zbiera podatki.W dzisiejszych czasach Sołtys pełni niejako funkcję ,,menagera'' wsi i całej zamieszkującej tam społeczności.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez irena świechowska » Cz lis 18, 2010 10:22 am

Witam serdecznie,mam nadzieję,że teraz lepiej się rozumiemy i o to chodziło,cieszę się,że okazał się Pan mężczyzną z klasą.Życzę Panu,Pani Biegałowej,Panu Baranowskiemu,Pani Jałgos-Debskiej oraz mojemu bratu,Jurkowi Kopciowi,ubiegającemu się o mandat do rady powiatu, wielu satysfakcji z obranej drogi zacięcia społecznego i jak najlepszej pozycji wyborczej.Trzymam kciuki za Was wszystkich i życzę powodzenia w wyborach:)irena
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz lis 18, 2010 10:51 am

Witam serdecznie.
Dziękuję ze swojej strony za życzenia.
I zapewniam Panią oraz wszystkich moich Wyborców,że godnie będę reprezentował interesy mieszkańców nawet jeśli nie wygram tych Wyborów.
NIECH WYGRA LEPSZY!

Pozdrawiam
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lis 19, 2010 4:12 pm

Witam,
w dniu dzisiejszym na stronie http://grodzisk.pl/index.php?cmd=pytani ... tydzien=ok
pojawiły się nowe odpowiedzi od Burmistrza dotyczące ul. Gilewicza i przeległych . Pozwalam sobie wkleić:

1)

Kategorie:
- Drogi, chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe

Pytanie:
(Łukasz, 31.10.2010 r.)
Witam serdecznie,
nawiązując do robót drogowych jakie miały miejsce na ul. Gilewicza/Opypy związanych z utwardzeniem owej ulicy płytami betonowymi, chciałbym zapytać jakimi kryteriami kierowano się podczas podejmowania decyzji o tym iż tylko niewielki fragment zostanie utwardzony?

Jednocześnie chciałbym zapytać czemu gmina dyskryminuje swoich podatników, których pominęła przy ww. przedsięwzięciu?

Odpowiedź:
Szanowny Panie Łukaszu,
Zakres inwestycji wynikał z aktualnych możliwości finansowych Gminy.
Został on ustalony w uwzględnieniu z Panią Sołtys wsi.
Płyty zostały ułożone na „najgorszych” odcinkach drogi.

Stanisław Olkowski, kierownik OiT


2)

Kategorie:
- Drogi, chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe

Pytanie:
(Wioletta, 27.10.2010 r.)
Szanowny panie Burmistrzu!

Jestem mieszkanką ul. Agrestowej w Opypach. Niestety do swojej posesji nie mam bezpośredniego przejazdu od ulicy Gilewicza, bo na ulicy Agrestowej na ok. 100m leży gruz.Jeżdżę więc ulicą Kokosową i Morwową. Bardzo prosiłabym w imieniu swoim i inych mieszkańców ul. Agrestowej o jej udrożnienie gdyż w trudnym okresie jesieno- zimowym nie mamy żadnej alternatywy przejazdu. Pozdrawiam.

Wioleta

Odpowiedź:
Szanowna Pani Wioletto,
ul. Klonowa i Morwowa jest systematycznie wyrównywana i uzupełniana kruszywami drogowymi. Możliwość udrożnienia ul. Agrestowej tj. wykonanie drogi wraz ze stabilizacją nawierzchni oraz wybudowanie mostka nad rowem zostanie rozważona przy planowaniu zadań na rok 2011.

Krzysztof Olkowski, Inspektor-koordynator w Samodzielnym Stanowisku ds. Zarządzania Drogami Gminnymi



3)

Kategorie:
- Drogi, chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe
Pytanie:
(Agnieszka, 20.08.2010 r.)
Szanowny Panie Burmistrzu,
uprzejmie proszę o informacje dotyczące utwardzenia/utrzymania ulic Jabłoniowej oraz Agrestowej w Opypach.
Ulice te są w złym stanie - szczególnie ulica Jabłoniowa, będąca jedyną drogą dojazdową do około 10 posesji - jest (zwłaszcza po deszczu) niemal nieprzejezdna dla mniejszych - nie terenowych aut (o pieszych grzęznących w błocie nie wspomnę).

Z tego co słyszałam, zdesperowani mieszkańcy ulicy Rajskiej Jabłoni we własnym zakresie zmuszeni byli do utwardzenia prowadzącej do ich domów ulicy, gdyż nie chcieli ryzykować kolejnej wymiany zawieszenia w samochodach, a stan ulicy niezmiennie był fatalny. Czy to oznacza, że Gmina nie zamierza utwardzać dróg gminnych? Proszę o konkretną informację, kiedy ulica Jabłoniowa zostanie doprowadzona do stanu umożliwiającego normalne jej użytkowanie.

Z poważaniem
Agnieszka
-
Odpowiedź:
Szanowna Pani Agnieszko,
W tym roku zostanie utwardzony płytami MON odcinek ul. Gilewicza w rejonie
ul. Jabłoniowej. Gmina utwardza i będzie utwardzać drogi w kolejności ich znaczenia komunikacyjnego i ich stopnia zabudowy.

Stanisław Olkowski, Kierownik OIT
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt mar 01, 2011 6:26 pm

OFICJALNA INFORMACJA ZE STRONY UM Z 28.II.2011 roku o drogach.... Miejmy nadzieję, że nie pominą OPYP...

http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=ak ... az&id=1519


pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt mar 01, 2011 6:53 pm

Właśnie pod tematem BŁOTO GILEWICZA viewtopic.php?f=2&t=79
P.Joanna Biegała zamieściła sensowną informację.
Miejmy nadzieję ,że stanie się to szybko.

Pozdrawiam M.Z
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr mar 02, 2011 12:05 pm

Marcin Kotlarczuk napisał(a):OFICJALNA INFORMACJA ZE STRONY UM Z 28.II.2011 roku o drogach.... Miejmy nadzieję, że nie pominą OPYP...

http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=ak ... az&id=1519
pozdrawiam


Właśnie podliczyłem, że zrobione będzie 3000 metrów za 3mln. Czyli 1000zł /mb. Czy to nie jest zbyt duża cena za płyty?
Wg. mnie to powinno wystarczyć na asfalt (100zł/m2, szerokość 10m)
Czy się ktoś orientuje w cenach? Bo może moje dane są nieaktualne..
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Joanna Biegała » Śr mar 02, 2011 1:12 pm

Przeliczyłam ile metrów dróg ma zostać wykonane z informacji podanej http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=ak ... az&id=1519 .
Wyszło mi 3950m a nie 3tyś.
Cena za metr drogi wynosi więc 760zł.
Mam nadzieję, że jednak w przetargu będzie niższa.
Sama płyta MON o wymiarach 3m * 1m * 15cm kosztuje około 280 zł.
Pozostałe koszty to:
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego kamiennego
- wykonanie warstwy odsączającej z piasku
- transport
- robocizna

Niestety wykładanie płytami jest drogie, ale można to zrobić dużo szybciej niż położyć asfalt ponieważ
nie potrzeba robić projektu, uzgodnień i ewentualnych wykupów.
Gdy następnie droga zostanie wyasfaltowana, płyty MON można przełożyć w inne miejsce.
Uważam, że ul.Gilewicza byłoby warto porządnie wybudować ( wyasfaltować, zrobić chodniki ) dopiero po wybudowaniu w niej kanalizacji.
Z tego powodu wnioskowałam o wyłożenie jej płytami MON.
Pismo oraz odpowiedź w tej sprawie zamieściłam w wątku "Błoto Gilewicza" viewtopic.php?f=2&t=79
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez krzycytr » Pt mar 04, 2011 11:43 pm

na stronie urzedu jest napisane ze zrobia 700m gilewicza - ale to chodzi o gilewicza od poczatku do plyt czy od konca plyt do polnej rozy ? :) raczej chyba od wjazdu na gilewicza do poczatku plyt ? :)
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » So mar 05, 2011 12:05 am

Cała Gilewicza ma pi razy drzwi kilometr. Zakładając, że jest ze 300 metrów ułożone (a chyba coś takiego wyjdzie), to chyba będzie zrobiona cała ulica Gilewicza, od Polnej Róży do Mazowieckiej (mam nadzieję).
No chyba, że coś pomyliłem i Gilewicza jest dłuższa
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron