Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Sylwia Juchniewicz » Pt sty 04, 2013 10:36 pm

Witam Serdecznie,

w weekend (tj. 5-6 stycznia 2013 r.) będę zbierała podpisy pod kolejną prośbą do Burmistrza Grodziska o zrobienie oświetlenia na ul. Jabłoniowej, Rajskiej Jabłoni oraz Aroniowej. Jeśli kogoś nie zastanę uprzejmie zapraszam do siebie w celu podpisania ww. prośby - droga prywatna tj. ul. Peoniowa 5 odchodząca od ul. Jabłoniowej. (podpisy zbierane są tylko w weekend 5-6 stycznia 2013)

Pozdrawiam,

Sylwia Juchniewicz
Sylwia Juchniewicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt paź 12, 2010 8:52 am
Imię: Sylwia

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt sty 04, 2013 11:26 pm

Popieram takie działania pani Sylwio. Skoro przedstawiciel naszej wsi w osobie sołtysa nie potrafi, lub nie chce działać w interesie mieszkańców, to mieszkańcy muszą sami zabiegać o te sprawy.
Z doświadczenia wiem, ze takie metody są dobre i skuteczne.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Sylwia Juchniewicz » So sty 26, 2013 10:58 pm

Serdecznie dziękuję wszystkim za złożone podpisy.

Otrzymałam następującą odpowiedź od Gminy:

"... Gmina zleci prace projektowe, po uzyskaniu warunków przyłączenia instalacji elektrycznej do sieci elektroenergetycznej, o które Gmina wystąpi do Zakładu Energetycznego w bieżącym roku..."

Reasumując, sukces - sprawa ruszyła i latarnie kiedyś nas oświecą :)

Pozdrawiam,
Sylwia
Sylwia Juchniewicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt paź 12, 2010 8:52 am
Imię: Sylwia

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Joanna Biegała » Pn lis 18, 2013 11:48 pm

Złożyłam pismo o uwzględnienie w budżecie gminy na rok 2014 budowy oświetlenia ul.Jabłoniowej, ul.Aroniowej i ul.Rajskiej Jabłoni
Załączniki
Jabloniowa.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lut 13, 2014 8:32 pm

Pani Joasiu, czy otrzymała Pani odpowiedź na pismo, które złożyła Pani w UG odnośnie wpisania do budżetu na 2014r. budowę oświetlenia ulic Jabłoniowej, Aroniowej i Rajskiej Jabłoni?
Szukam w projekcie budżetu, ale jakoś tego nie widzę.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Joanna Biegała » Pn lut 24, 2014 6:50 pm

Złożyłam wniosek o dołączenie 100m odcinka ul.Gilewicza do projektu ul.Jabłoniowej.
Załączniki
Gilewicza_lampy.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Joanna Biegała » Pn lut 24, 2014 6:55 pm

Otrzymałam odpowiedź odnośnie lamp na Gilewicza a także
informację o rozpoczęciu procedury przetargowej na wykonanie projektu oświetlenia ulic Jabłoniowej, Aroniowej i Rajskiej Jabłoni.
Załączniki
Gilewicza_lampy_odp.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt lut 25, 2014 9:06 am

Odcinek Gilewicza od Jabłoniowej do Polnej Róży to jakieś 150 metrów. Zakładając, że na Jabłoniowej i na Polnej Róży stoją już słupy to trzeba zaprojektować 2 (słownie: dwa słupy) koło Romka z lampami oświetleniowymi. Jabłoniowa, Aroniowa i Rajskiej Jabłoni to jakieś 400 metrów czyli 8 słupów. Słupy energetyczne na tych ulicach stoją. No chyba, że inżynierowie zaprojektują oświetlenie na innych słupach niż obecne energetyczne. Projekt, procedura przetargowa, pozwolenie na budowę, "gdy zakład energetyczny przebuduje linię", dziesięć miesięcy, firma przystąpi do prac z opóźnieniem a warunki pogodowe pozwolą etc. Ręce opadają jak się czyta to co te inżynierki wypisują. W powiecie grodziskim to samo (projekt mostka w Skułach 70 tysięcy złotych). A te wszystkie papierki będą kosztować jakieś 40 tysięcy. W normalnym kraju UE trwa to nie dłużej niż miesiąc jak inwestor ma pieniądze.

Mam kolegę Austriaka z zaprzyjaźnionego z Grodziskiem Weizz. On urodził się w Grodzisku Mazowieckim i tu odwiedza groby przodków. Ma działkę w Urlach koło Wyszkowa. Dwa lata temu postanowił wybudować w swoim domku letniskowym łazienkę o powierzchni 3 metry kwadratowe (słownie: trzy metry) bo w ulicy gmina wybudowała kolektor sanitarny. Przez dwa lata zbiera różne papiery zaświadczenia i zgody. Na zgodę Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych czekał prawie rok. Do tej pory na same papiery wydał prawie 10 tysięcy złotych a łazienki nadal nie ma. Ostatnio jak Janusz był u mnie we wrześniu jak wracał do Austrii zapytał mnie "jak wy tu możecie żyć ? Do dziś nie wiem jak mu to wytłumaczyć a przecież jestem też urzędnikiem. W Austrii takie sprawy zajmują mu nie dłużej niż dwa tygodnie.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Joanna Biegała » Wt lut 25, 2014 11:14 am

Też nie podoba się mi, że procedury przetargowe, projektowe .... trwają tak długo.
Odnośnie lamp na ul.Gilewicza to Zakład Energetyczny ma gotowy projekt przebudowy linii energetycznej związany z przeniesieniem transformatora.
Zostanie usunięta linia energetyczna prowadząca do obecnie zlokalizowanego transformatora i wykonana linia wzdłuż ulicy Gilewicza do nowej lokalizacji.
Wykonanie planowane jest na listopad tego roku.
Dzięki temu zostaną postawione słupy na ul.Gilewicza, na których Gmina następnie powiesi lampy.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Oświetlenie ul. Jabłoniowa, Aroniowa, Rajskiej Jabłoni

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt lut 25, 2014 11:32 am

dwa słupy z lampami ?
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Następna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron