OBWODNICA

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: OBWODNICA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn lut 21, 2011 1:10 pm

Witam,
trochę informacji z "Mazowsza". W tym roku 2011 zacznie się, bo nie wiadomo, czy się zakończy :-) przebudowa drogi 719 Wawa - Pruszków - Grodzisk - Żyrardów. Załączam link do filmu, więcej na SISKOM-ie.

http://www.youtube.com/watch?v=NBj7YnMJ ... r_embedded
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: OBWODNICA

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz cze 02, 2011 7:56 pm

W czwartek 19 maja 2011 r o godz. 17 (dwie godziny przed wyborami Sołtysa w Opypach) w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Promocji i Współpracy Europejskiej Rady Powiatu Grodziskiego. Tematem wiodącym posiedzenia była "Obwodnica Grodziska i Milanówka ".W dyskusji zabrałem głos w sprawie układu komunikacyjnego w południowej części gminy Grodzisk Mazowiecki ( skrót wypowiedzi w formacie MP3). Dwie mapki ilustrują brak utwardzenia (zaznaczone kolorem fioletowym) krótkich odcinków dróg gminnych i powiatowych które bez obwodnicy południowej usprawniłyby nam wyjazd z południa gminy w 8 kierunkach. Załączam także stanowisko Burmistrza Grodziska Mazowieckiego z 2001 roku w sprawie przebiegu południowej obwodnicy Grodziska.
Załączniki
stan na wrzesień 2011.JPG
aktualizacja
stanowisko Burmistrza Grodziska M. z 2001 roku.pdf
(372.68 KiB) Pobrane 651 razy
Gazeta WPR nr 121 z 27 - Nadal brak porozumienia w sprawie obwodnicy.doc
relacja z Komisji w WPR
(67.5 KiB) Pobrane 602 razy
tak może być.JPG
kolor fioletowy oznacza odcinki do dnia dzisiejszego nie utwardzone
tak jest obecnie.JPG
czerwony kolor oznacza drogi obecnie utwardzone
obwodnice.mp3
skrót wypowiedzi Radnego Jerzego Kopcia na posiedzeniu Komisji 19 maja 2011 r.
(4.69 MiB) Pobrane 628 razy
Ostatnio edytowano Cz wrz 08, 2011 11:25 am przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: OBWODNICA

Postprzez Łukasz Zemka » Śr cze 08, 2011 4:28 pm

Przeczytałem stanowisko Burmistrza i jak widać, "trochę mu się po drodze zmieniło" - i to jest dobra wiadomość.
Zła jest taka, że nadal Milanówek się nie zgadza - ciekawe czy ktoś się w końcu do nich "dobierze" i droga zostanie wybudowana.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: OBWODNICA

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz cze 09, 2011 10:31 pm

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
Załączniki
obwieszczenie.doc
południowa obwodnica Grodziska Mazowieckiego
(26.5 KiB) Pobrane 607 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: OBWODNICA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 09, 2011 11:23 pm

...no w końcu coś konkretnego w sprawie tej drogi... Ciekawe ile czasu to będzie jeszcze trwało. No ale bądźmy dobrej myśli...
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: OBWODNICA

Postprzez Łukasz Zemka » N cze 26, 2011 11:37 pm

Marcin,
w obiektywie nas cytują, ale niestety z artykułu wynika, że nie bardzo wiemy, cóż to za drogę chcą w Milanówku popełnić.
Na początku artykułu się przeraziłem, bo myślałem, że autostradę 3x3 pasy minimum ;)
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: OBWODNICA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr cze 29, 2011 10:09 pm

Łukasz Zemka napisał(a):Marcin,
w obiektywie nas cytują, ale niestety z artykułu wynika, że nie bardzo wiemy, cóż to za drogę chcą w Milanówku popełnić.
Na początku artykułu się przeraziłem, bo myślałem, że autostradę 3x3 pasy minimum ;)


Witam,
Lukasz, tak wiem o tym. Bardzo dobrze, że "świat" zaczyna zauważać problemy również Naszej Wioski.
Na razie zaczynają cytować, niedługo przyjdzie czas na inne rzeczy - zobaczysz. :-)
Nie ważne jaka będzie szeroka i co to będzie. Ważne, że będzie "przejezdna" na EURO... ?( teraz to bardzo popularne wyrażenie) :-)

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: OBWODNICA

Postprzez Łukasz Zemka » Cz cze 30, 2011 1:21 am

No z ta przejezdnoscia to tak srednio teraz. Chinczykow Gdaka wywalila z A2 - termin tej przejezdnosci stoi dla mnie pod duzym znakiem zapytania. Jak patrze na postepy Bilfingera na S2 to też mam mieszane uczucia, no ale moze niepotrzebnie. Natomiast jeśli chodzi o nasze lokalne drogi, to w lecie one sa przejezdne - gorzej w pozostalych porach roku. Ale nie chcę narzekac - nie mogę powiedziec, ale duzo obecnie się zmienilo na plus.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: OBWODNICA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 30, 2011 4:35 pm

Łukasz,
co do Chińczyków, to ja bym raczej od razu źle nie oceniał. Zrobili mistrzostwa, mają niesamowicie rozbudowana infrastrukturę. Oczywiście są biedne rejony, zresztą jak na całym świecie, ale potencjał to Oni mają największy na całej ziemi. Zerknijcie na to. Coś nieprawdopodobnego. Właśnie otworzyli największy most ( przeprawy ) na świecie.

http://www.youtube.com/watch_popup?v=4PMuY5Kg8CE&vq=medium#t=65

Nasz kraj jest po prostu nie gotowy na inne nacje i współprace z Nimi. Wywalenie ich z A2 na pewno nie wiązało się tylko z kasą. To grubsza sprawa.

Pozdrawiam.

P.S.
Gdyby Oni wygrali przetarg na rewitalizację i drogi w Opypach........... ech.....
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: OBWODNICA

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt lip 22, 2011 5:35 pm

będzie aktualizowane Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Grodzisk Mazowiecki
Załączniki
Obwieszczenie w sprawie przystąpienia do SUiKZP.doc
(25.5 KiB) Pobrane 661 razy
2011-07-22 - spk - 248 - wnioski do SUiKZP gminy Grodzisk Mazowiecki.pdf
(4.2 MiB) Pobrane 636 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości