Uśmiechnij się !

Informacje śmieszne, nieprawdziwe oraz luzackie
Regulamin działu
Zakaz umieszczania obraźliwych postów.

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz wrz 18, 2014 9:34 am

Nasze Sołectwo szczyci się tytułem sołectwa przyjaznego środowisku. Zaobserwowałem dziwne zjawisko. Jadący ul.Mazowiecką kierowcy zatrzymują się i sprawdzają czy przydrożne drzewa mają dziuple na odpady. Tam przejezdni wrzucają swoje odpadki. :-)
Gdyby tak jeszcze na forum dało się umieścić smród palonego plastiku i wylewanego szamba.
Były u nas kiedyś kosze uliczne ale wrzucano do nich i obok nich wszystko z wyjątkiem odpadów jakie powinny tam trafiać ( a powinny trafiać np.opakowania po papierosach, pety, bilety autobusowe, papierki po cukierkach, ogryzki po owocach, patyczki od lizaków etc.) W kontenerze śmieciowym na cmentarzu zauważyłem ostatnio materac z łóżka i komplet pościelowy.
Załączniki
kasztanowy kosz.JPG
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lis 06, 2014 8:30 pm

*
Ostatnio edytowano So cze 10, 2017 7:56 am przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez Jerzy Kopeć » Pn mar 02, 2015 3:46 pm

Kochani Sąsiedzi proszę o poradę.

Mam młodą atrakcyjną sąsiadkę z którą chciałbym utrzymywać "dobre stosunki". Problem w tym, że ona odgrodziła się ode mnie drutem kolczastym który przybiła do nieswoich drzew. Ona jest aktywistką - liderką i zachęca mieszkańców naszej wsi do udziału w ekologicznej akcji "Zdejmij opaskę z drzewa". Jak ją poprosić żeby powyjmowała gwoździe i drut kolczasty z drzew i nie obraziła się na mnie ? Tę furtkę którą zrobiła nie na swoim terenie też mogłaby rozebrać ale o to aż boję się prosić. Będę wdzięczny za poradę.
Załączniki
miedza na rowie.JPG
DSC02194.JPG
DSC02192.JPG
DSC02191.JPG
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez irena świechowska » Wt mar 03, 2015 8:08 pm

Proponuję powyższy wątek umieścić w nowej odsłonie pt." Stosunki dobrosąsiedzkie".
Jeszcze dwadzieścia parę lat temu sąsiedzi pomagali sobie nie tylko w biedzie, szanowali innych, pomagali jesienią zbierać sąsiadom ziemniaki, użyczali swoich dobrodziejstw z wielką radością.
Ci, którzy mieli samochody/ wówczas nieliczni/ wozili sąsiadów ze swojej wsi do lekarza, do porodu, na wesele, mojej rodzinie służył zawsze ś.p. Lech Kleśta, który swoją pozycją społeczną/ tytuły naukowe itp/nigdy nie obnosił się, wręcz przeciwnie.To jest prawdziwa wartość człowieka.W moim domu rodzinnym znajdował się jedyny w okolicy telefon, całą dobę mieszkańcy mieli do niego dostęp, w chwilach kiedy trzeba było wezwać pogotowie byliśmy zawsze blisko nich...Pomagaliśmy sobie w każdej potrzebie.
Niestety nastała era sfrustrowanych mieszkańców, którzy za wszelką cenę/i to jest jedynie fun/pragną zaznaczyć swoją wartość w naszej społeczności Opyp.Pouczają, "wiedzą najlepiej" a prawo stosują tylko wtedy kiedy sprzyja ich interesom.
Wspomnę jeszcze jednego, bardzo szlachetnego mieszkańca naszej wsi, który nigdy nie szczędził czasu i sił oraz swojej mądrości dla dobra naszych mieszkańców.To osoba pana Romualda Gilewicza, sędziego Sądu Wojewódzkiego w Warszawie.Wielu rdzennym mieszkańcom Opyp dopomógł w ustaleniu praw własnościowych, spadkowych czy też rodzinnych.Przy tej okazji życzę mu dużo zdrowia-:)
Dodam jeszcze, że wspomniana powyżej sprawa była wyjaśniana przeze mnie, a odpowiedż była następująca:- jeśli ta furtka przeszkadza właścicielowi to niech do mnie się zgłosi....
Tak, już wkrótce moja przyjaciółka wróci z zagranicy i będzie partner do rozmowy.Nie wiem czy okaleczone drutem kolczastym, stare lipy na jej działce nie będą sporym problemem w stosunkach dobrosąsiedzkich.
O zgrozo! W jakich Opypach my żyjemy?
z pozdrowieniami, i.ś.
irena świechowska
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 8:53 pm
Imię: Irena

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez marek zdunkiewicz » Wt mar 03, 2015 8:46 pm

Irenko, napisałaś szczerą prawdę. Szkoda, że zdobywane nagrody i tytułu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a hasło tak reklamowane we wsi:
,,ZERWIJ OPASKĘ Z DRZEWA '' nie jest realizowane przez osoby, który do tego nawołują. Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem , aby tak kaleczyć zdrowe drzewa. To się tylko nadaje do ,,Gazety Sołeckiej ''.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr mar 04, 2015 8:42 am

Osobom, które relatywnie krótko mieszkają w Opypach a korzystają z niezależnego forum mieszkańców założonego przez Darka Kuźmę dodam tylko, że Irenka to moja rodzona siostrzyczka. Irenko dziękuję, że tak ładnie ujęłaś w słowa istotę dobrosąsiedztwa mieszkańców Opyp. Dziękuję. Ja naprawdę uważam, że niektóre zachowania są śmieszne i zasługują na umieszczanie w FUN. Refleksję - czy śmiać się czy płakać pozostawmy czytelnikom naszego forum.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Uśmiechnij się !

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr mar 04, 2015 9:19 pm

A czy tego problemu z instalacją ogrodzenia na nieswoim gruncie i wbijanie gwoździ w drzewa nie może rozwiązać straż miejska?
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 525
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Poprzednia strona

Powrót do FUN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron