Ul.Gilewicza

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 12:05 am

Wczoraj jechałem ulicą Gilewicza od ul. Mazowieckiej i przy Kokosowej zobaczyłem znak "objazd". Nie wiem ile czasu już tam jest, ponieważ rzadko Gilewicza jeżdżę, ale muszę powiedzieć, że byłem w niezłym szoku. Niestety czar szybko prysł, ponieważ myślałem, że przy Agrestowej zobaczę następne informacje o objeździe. Niestety, jak widać, pojęcie czasowej organizacji ruchu na terenach wiejskich w Gminie Grodzisk to pojęcie raczej mało znane. No cóż, w tym przypadku już raczej nic się nie da zrobić, ale w przypadku Polnej Róży, czy naszych "3 ulic w płytach" już nie zamierzam odpuścić.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Sołtys MWC » Cz lip 14, 2011 11:20 am

Byłam wczoraj u p. Chrzanowskiej w sprawie dołożenia kolejnych 2 płyt na wjeździe z Mazowieckiej w Gilewicza - wtedy byłyby po 3 dołożone z każdej strony. W poniedziałek powinnam wiedzieć czy się uda.
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz lip 14, 2011 2:15 pm

Witam,
wszystko pięknie, ale ja jednej rzeczy nie rozumiem... Mianowicie, kto zgodził się ze Wsi lub brał udział w konsultacjach ( a może nikt z Mieszkańców nie wiedział ), dlaczego przez całą długość Ulicy Gilewicza, są płyty TYLKO w poprzek, a nie ma obok dołożonej 1 płyty wzdłuż, tak jak to jest chociażby na ulicy Okrężnej, która przechodzi przez WKD OKRĘŻNA. Tam nie ma żadnego problemu, aby dwa auta się swobodnie minęły. U nas na Gilewicza, problemy zaczną się jak tylko oddadzą ulicę do ruchu. Już teraz, jak widziałem jest nieciekawie, a co będzie jak przyjdzie deszczowa jesień i zima.....?

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 14, 2011 2:49 pm

Marcin, nikt się nikogo o zdanie nie pytał. Po prostu Gmina miała jakiś tam założony budżet na ileś ulic w całej Gminie i stwierdzili pewnie, że albo zrobią 3 metry albo któraś z wyznaczonych ulic nie zostanie wyłożona płytami.
3 metry to oczywiście mało, ale wolę to niż nic. Poza tym, płyty o tej szerokości już przeżyły jedną jesień i zimę i jakoś tragedii nie było. Jeżeli będzie to faktycznie duży problem to zawsze można zrobić jednokierunkową :) W sumie to samo można zrobić z Polnej Róży - rozwiąże się problem wykupu gruntów :) Na dzień dzisiejszy to taki żart, ale jeżeli w przyszłym roku "nie poleje się asfalt" z powodu wykupu gruntów, to przestanę traktować to jako żart.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Sołtys MWC » Cz lip 14, 2011 6:12 pm

Ulica Okrężna jest ostatnią w gminie na której są obok siebie 2 płyty. Pojedynczy układ płyt będzie na wszystkich obecnie modernizowanych ulicach - koszty...
Pozdrawiam
MWC
Avatar użytkownika
Sołtys MWC
 
Posty: 201
Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 10:32 pm
Imię: Maja Winiarska-Czajkowska

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz lip 14, 2011 11:47 pm

Ok, dziękuję za odpowiedź. Powiem jeszcze taką kwestię.
Gmina Jaktorów, czy Żyrardów. Mieszkańców mniej niż Grodzisk. Przeznaczyli na drogi 18 Milionów Złotych
Gmina Grodzisk, Mieszkańców dwa razy więcej, Na drogi przeznaczono 8 Milionów Złotych. Gmina dostaje mnóstwo pieniędzy z Unii.
Jest najlepiej zarządzaną Gminą w Polsce, coś tu nie gra. Co do stricte kwot, to mogłem się pomylić, może ktoś wie dokładnie, to niech poprawi.

P.S.
A tak jeszcze w kwestii płyt... Na skrzyżowaniu Gilewicza z Daktylową leżały 3 płyty. Teraz leżą dwie albo żadnej nie ma.
Nie wiem dlaczego została ( y) wyjęta ( e ) ??????????? Przecież to bez sensu... Tutaj dobrym źrodłem na pewno będzie "Pan operator żółtej kopary''

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Joanna Biegała » Pt lip 15, 2011 9:50 am

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Gmina Jaktorów, czy Żyrardów. Mieszkańców mniej niż Grodzisk. Przeznaczyli na drogi 18 Milionów Złotych
Gmina Grodzisk, Mieszkańców dwa razy więcej, Na drogi przeznaczono 8 Milionów Złotych. Gmina dostaje mnóstwo pieniędzy z Unii.
Jest najlepiej zarządzaną Gminą w Polsce, coś tu nie gra. Co do stricte kwot, to mogłem się pomylić, może ktoś wie dokładnie, to niech poprawi.


Panie Marcinie,
Gmina Jaktorów liczy 10 tyś mieszkańców i przeznaczyła na drogi 4,8 mln zł z budżetu 37,2 mln zł a więc prawie 13 % swojego budżetu.
Gmina Żyrardów liczy ponad 40 tyś mieszkańców ( więcej niż w gminie Grodzisk) i przeznaczyła około 15 mln zł na inwestycje drogowe z budżetu 117 mln zł co stanowi 12,8 %.
Gmina Grodzisk Maz. liczy 40 tys mieszkańców i przeznaczyła 11,4 mln zł na inwestycje drogowe plus 2,4 mln na modernizację drogi gminnej relacji Grodzisk-Chrzanów Duży-Milanówek - razem 13,8 mln z budżetu około 149 mln zł co stanowi 9,3 %.
W projekcie budżetu na 2011r była kwota 8,3 mln zł na inwestycje drogowe, w lutym została uchwalona zmiana uchwały budżetowej - zwiększenie wydatków na inwestycje drogowe o 3,1 mln złoty.

Niestety w porównaniu do gmin Jaktorów i Żyrardów wypadamy najgorzej procentowo w inwestycjach drogowych.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt lip 15, 2011 9:59 am

Interweniowałem dziś u Pana Starosty w sprawie podtopionego skrzyżowania Mazowieckiej i Gilewicza. Za odwodnienie skrzyżowania odpowiada zarządca drogi nadrzędnej, w tym przypadku Mazowieckiej. Zimą będzie tu bardzo niebezpieczna ślizgawka uniemożliwiająca bezpieczny wyjazd i wjazd w ul. Gen. Gilewicza. Otrzymałem zapewnienie, że zostanie wykonane odprowadzenie wody z rejonu skrzyżowania.
Załączniki
DSC02967.JPG
Opypy Mazowiecka róg Gilewicza (2).JPG
ul. Gilewicza przy Mazowieckiej.JPG
Opypy Mazowiecka róg Gilewicza.JPG
Ostatnio edytowano Pt lip 15, 2011 10:30 am przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lip 15, 2011 10:17 am

Joanna Biegała napisał(a):
Marcin Kotlarczuk napisał(a):Gmina Jaktorów, czy Żyrardów. Mieszkańców mniej niż Grodzisk. Przeznaczyli na drogi 18 Milionów Złotych
Gmina Grodzisk, Mieszkańców dwa razy więcej, Na drogi przeznaczono 8 Milionów Złotych. Gmina dostaje mnóstwo pieniędzy z Unii.
Jest najlepiej zarządzaną Gminą w Polsce, coś tu nie gra. Co do stricte kwot, to mogłem się pomylić, może ktoś wie dokładnie, to niech poprawi.


Panie Marcinie,
Gmina Jaktorów liczy 10 tyś mieszkańców i przeznaczyła na drogi 4,8 mln zł z budżetu 37,2 mln zł a więc prawie 13 % swojego budżetu.
Gmina Żyrardów liczy ponad 40 tyś mieszkańców ( więcej niż w gminie Grodzisk) i przeznaczyła około 15 mln zł na inwestycje drogowe z budżetu 117 mln zł co stanowi 12,8 %.
Gmina Grodzisk Maz. liczy 40 tys mieszkańców i przeznaczyła 11,4 mln zł na inwestycje drogowe plus 2,4 mln na modernizację drogi gminnej relacji Grodzisk-Chrzanów Duży-Milanówek - razem 13,8 mln z budżetu około 149 mln zł co stanowi 9,3 %.
W projekcie budżetu na 2011r była kwota 8,3 mln zł na inwestycje drogowe, w lutym została uchwalona zmiana uchwały budżetowej - zwiększenie wydatków na inwestycje drogowe o 3,1 mln złoty.

Niestety w porównaniu do gmin Jaktorów i Żyrardów wypadamy najgorzej procentowo w inwestycjach drogowych.



Dziękuję, trochę się pomyliłem, ale jak widać prawda jest bezlitosna. To, że Gmina dała więcej pieniędzy, to wiemy dlaczego...



Jerzy Kopeć napisał(a):Interweniowałem dziś u Pana Starosty w sprawie podtopionego skrzyżowania Mazowieckiej i Gilewicza. Za odwodnienie skrzyżowania odpowiada zarządca drogi nadrzędnej, w tym przypadku Mazowieckiej. Zimą będzie tu bardzo niebezpieczna ślizgawka uniemożliwiająca bezpieczny wyjazd i wjazd w ul. Gen. Gilewicza. Otrzymałem zapewnienie, że zostanie wykonane odprowadzenie wody z rejonu skrzyżowania.



Panie Jurku, dzięki za interwencję. Ciekawe tylko, gdzie tą wodę odprowadzą, jeżeli są wykopane 15 - 20 cm, "rowy" wzdłuż Gilewicza, które zresztą nie mają ze sobą żadnego połączenia, lub są zasypane. Zdjęcia będą dobrą dokumentacją.
Może "nasza Spółka Wodna" również napisałaby jakieś pismo lub podpisała się, tak jak ostatnio pod pismem.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt lip 15, 2011 10:37 am

Co do podtapiania - to jak tak dalej pójdzie to wszyscy będziemy pływać.
Służby gminne nic nie robią w tej kwestii, ale co robi spółka wodna? Po co została powołana?
Czy praca spółki wodnej sprowadza się do zbierania składek ?
Myślę,że najwyższa pora zająć się problemem wody w Opypach i to ostro.
Przyjdzie jesień -będziemy pływali. Są rowy. Dlaczego nikt ich nie konserwuje ?
Pozdrawiam M.Z
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość